وی با بیان اینکه توسعه شهر رشت در گرو استفاده از ظرفیت هاست ، گفت : رشت با بهره گیری از خرد جمعی و مشارکت مردم و پتانسیل شورای شهر باید به جایگاه واقعی خود در عرصه های فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی دست یابد.

وی با یادآوری اینکه ، رشت همیشه شهر اولین ها بوده است عنوان کرد : شایستگی و شان مردم فهیم  رشت بیشتر از اینهاست و باید همیشه در کشور موقعیت برتری داشته باشند.

اسدی در خصوص معضلات شهری افزود : از مهمترین مشکلات شهر رشت که شهروندان را آزرده خاطر می کند ، ترافیک است و یکی از عوامل این امر ، نبود کمربندی در شهر است.

 وی ادامه داد : هنوز شهر رشت با کوچکترین بارندگی به مشکل برخورد می کند ، با بارش برف نه چندان سنگین شهر به بن بست می رسد و هنوز بحث مدیریت پسماند و بازیافت و استفاده از تکنولوژی های روز در این زمینه نهادینه و اجرایی نشده است.

اسدی با بیان اینکه "رشت "می تواند به عنوان قطب گردشگری کشور مطرح شود خاطر نشان کرد : با وجود جاذبه های طبیعی و خدادادی در این شهر ؛ عدم وجود زیر ساخت های مناسب در بخش گردشگری ؛ سبب شده که درآمدزایی در این حوزه مغفول بماند.

وی اضافه کرد : توجه به بخش گردشگری به اشتغال جوانان و توسعه اقتصادی رشت کمک خواهد کرد و مقوله ی اشتغال که یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها و علی الخصوص جوانان است را بهبود می بخشد .

این فعال فرهنگی با اشاره به توانمندی های استان گیلان از نظر نیروی انسانی و پیشینه ی علمی و تاریخی گفت : استان گیلان دارای استعدادهای زیادی در زمینه ورزشی ، علمی و هنری است و مهد پرورش نخبگان مذهبی زیادی بوده و شهر رشت نیز معروف به شهر اولین هاست و بهره گیری از منابع انسانی متخصص در جهت توسعه ی هر چه بیشتر باید در دستور کار مسوولین قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم زیباسازی شهر رشت اشاره کرد و افزود : باید از نظر معماری و نما و زیباسازی توجه خاصی به این شهر داشته باشیم و ورودی های رشت پیشانی شهر محسوب می شوند که موجب جلب نظر گردشگران خواهند شد.

اسدی با بیان اینکه شهر رشت نیازمند ارتقای سطح فرهنگی و ورزشی است عنوان کرد : با توجه به سابقه 26 ساله اینجانب در بخش های مختلف آموزش و پرورش و مسوولیتم در اداره انجمن اولیا و مربیان به جهت ارتباط و تعامل با خانواده ها ، نهادها و ارگان های دولتی و غیر دولتی ؛ لزوم مشارکت شهروندان در بحث های فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی احساس می شود و مطمئنا بهره گیری از خرد جمعی و مشارکت خانواده ها در مقوله های اجتماعی موجب پیشگیری از آسیب ها و معضلات اجتماعی خواهد شد .

وی اضافه کرد : مشارکت شهروندان در محلات و محله محوری می تواند در کنار مدیریت شهری برای توسعه ی شهر کمک حال باشد چون مجموعه مدیریت شهری بدون همکاری و تعامل شهروندان به تنهایی نخواهد توانست در توسعه پایدار موفق باشد .

اسدی اظهار کرد : لذا در مجموعه ی شورای شهر باید ترکیبی از نخبگان و افراد متخصص در حوزه های مختلف اعم از بهداشت ، فرهنگ ، آموزش و ساخت ساز در کنار یکدیگر گرد هم آیند و برای پیشبرد مجموعه شهری تلاش کنند و اساس و زیر بنای فعالیت های شورا ؛ لزوم توجه بیشتر به مسایل فرهنگی است.

گفتنی است نقی اسدی یکی از چهره های شاخص فرهنگی است و به عنوان رییس اداره انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان مشغول به فعالیت است .