به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ؛ فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش از اعزام دو فروند ناو کلاس پیکان در قالب یک ناوگروه برای شرکت در مسابقات 2017 ارتش های جهان  با عنوان جام دریا  در کشور روسیه خبر داد.

ناخدا یکم عرشه و ستاد احمد رضا باقری گفت : دو فروند ناو پیکان و جوشن از کلاس پیکان شناورهای سطحی و شناور ناوگان شمال در قالب یک ناوگروه عازم بندر باکو در جمهوری آذربایجان شد.
وی افزود: مسابقات 2017 ارتش های جهان در کشور روسیه برگزار می شود که میزبانی بخش شناورها برعهده کشور آذربایجان در بندر باکو است .
ناخدا یکم باقری  افزود : مدت ماموریت این ناوگروه 25 روز است و در این مدت یگان های اعزام شونده در کنار یگان های دیگر کشورها با شناورهای شرکت کننده رقابت می کنند.
وی با اشاره به انجام تمرینات لازم برای ارتقای سطح مهارت برای حضور توانمند این یگان ها در این دوره از مسابقات تاکید کرد: هدف از شرکت جمهوری اسلامی ایران در این ماموریت ، علاوه بر ارزیابی توانمندی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در مقایسه با سایر کشورهای شرکت کننده، نمایش اقتدار و توانایی نیروی دریایی به لحاظ تجهیزات و مهارت نیروی انسانی در انجام برنامه های دریایی و مرتبط با عملیات های دریایی است که در قالب مسابقات انجام می شود.