به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ، فرماندار شهرستان رشت در این بازدید گفت: با توجه به آغاز فصل کاری، لازم است، اجرای پروژه‌های عمرانی شتاب بیش‌تری به خود گیرند و برای این منظور باید از تمام توان و ظرفیت ها نهایت بهره را ببریم.

 احمدی در بازدید از آببندان چند منظوره روستای شهرستان بخش خشکبیجار پیگیری اجرای طرح گردشگری و بوم گردی آبندان را خواستار شد واذعان کرد: این طرح ها باعت رونق گردشگری و اشتغال برای جوانان  منطقه خواهد شد.

 فرماندار شهرستان رشت در اد امه با حضور در روستای رودپشت پیگیری و توسعه فضای ورزشی را در دستور کار قرار داد و از اجرای طرح لاینینگ نهر روستای شیشه گوراب بازدید و همچنین دستورات لازم جهت هماهنگی تامین قیر خیابان شهید روح لله وهابی صادر نمود.

فرماندار شهرستان رشت در ادامه با اشاره به بازدید از استخر و طرح بوم گردی روستای جورکویه گفت:  اولویت بندی و داشتن برنامه نیاز مهم و اولیه در سطح روستاها می باشد و داشتن برنامه و اولویت بندی پروژه ها باعث تسریع در اجرای کارها خواهد شد.

احمدی ضمن تاکید بر مشارکت مردم روستا در کمک به اتمام پروژه های عمرانی عنوان کرد:با اجرای به موقع و دقیق پروژه های عمرانی و فرهنگی در روستاها، علاوه بر اشتغالزایی باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرشده و ازمعضلات اجتماعی و حاشیه نشینی شهری کاسته خواهد شد .

 وی با اذعان به ارائه طرح های مختلف از سوی دولت برای اشتغالزایی از جمله طرح مشاغل خرد و خانگی، تکاپو و بوم گردی گفت : دولت تسهیلات ویژه ای برای ایجاد اشتغال در روستاها در نظر گرفته که این فرصت خوبی است تا با ارائه طرح های توجیهی و استفاده از این تسهیلات ضمن رونق اقتصادی زمینه ساز اشتغال روستایی نیز گردد.