به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ، یونس رنجکش در نخستین جلسه هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا در سال جاری افزود: این موافقت در جلسه هیات نظارت برای سه تشکل جامعه خیرین آستارا، گروه خیریه سرور و سالار شهیدان و گروه فرهنگی، ورزشی نیک صادر شده است که در زمینه های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و خیریه فعالیت دارند.

 وی اضافه کرد: با صدور مجوز برای این سه تشکل در چند ماه اخیر تعداد مجوزهای صادر شده توسط هیات نظارت بر فعالیت های سازمان مردم نهاد به ۵ مجوز رسیده است که برای اولین بار در تاریخ فعالیت‌های این فرمانداری اتفاق افتاده است.

 به گفته وی، این تشکل ها پس از صدور موافقت باید با تشکیل مجمع عمومی و تعیین هیات مدیره و به ثبت رسیدن تشکل خود روند رسمی شدن فعالیت های خود را پیگیری کنند.

وی ضمن تاکید بر بهره مندی از ظرفیت های مردمی در پیشبرد اهداف اجتماعی و توسعه شهرستان خواستار فعالیت های رسمی فعالان اجتماعی در قالب سازمان‌های مردم نهاد شد.

 رنجکش ادامه داد: دولت تدبیر و امید اعتقاد به فعالیت تشکل های مردمی دارد و بر این اساس وزارت کشور بر اساس مسئولیت ذاتی خود تلاش می کند تا در چهارچوب مقررات از این نهادهای مردمی حمایت کند ودر سطح استانداری ها و فرمانداری ها نیز این حمایت‌ها ادامه دارد.

 وی گفت:  آموزش سازمان‌های مردم نهاد و کمک به توانمندسازی آنها از دیگر برنامه‌هایی است که فرمانداری آستارا در سال جاری در دست اجرا دارد.

 فرماندار استارا همچنین یادآور شد: پنج تشکل دیگر نیز پرونده آنها برای صدور مجوز در دست بررسی است.