به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ؛ یونس رنجکش در دومین جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان مرزی بندر آستارا که با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان برگزار شد افزود: فراگیر شدن اهمیت پدافند غیرعامل از مباحث مهمی است که باید با آموزش در سطح مدیران دستگاه‌های اجرایی و مردم عملیاتی شود .

وی یادآور شد: تلاش شده است تا بر اساس سیاست‌های جدید در مدیریت فرمانداری به موضوعات مرتبط با پدافند غیرعامل در شهرستان توجه جدی شود که در این زمینه برگزاری دوره های آموزشی در سطح مدیران، تدوین اطلاعات جامع شهرستان مرزی بندر آستارا در حوزه پدافند غیرعامل و همچنین پیش‌بینی همایش ملی پدافند غیرعامل مردم محور از جمله اقدامات در این زمینه است.

به گفته وی؛با توجه به اهمیت حضور مردم در حوزه پدافند غیر عامل و مردم محور بودن پدافند غیرعامل در شهرستان مرزی بندر آستارا به عنوان یک نیاز جدی سیاستهای شهرستان در این زمینه برنامه‌ریزی شده است.

وی یادآور شد: برای اقدامات پیشگیرانه در حوزه پدافند غیر عامل که تهدیدات ناشی از انسان سازمی باشد که باید از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان پیگیری شود. فرماندار آستارا ضمن تشکر از حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان اضافه کرد: حمایت‌های استانی نقش مهمی در پیشبرد اهداف پدافند غیرعامل در این شهرستان مرزی دارد زیرا آستارا از لحاظ موقعیت و جایگاه از اهمیت ملی برخوردار است .

 امیر محمد پور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان هم در این جلسه ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل پیگیری ها و اقدامات انجام گرفته در زمینه پدافند غیرعامل در این شهرستان گفت: آستارا با توجه به اقدامات فرمانداری یکی از فعالترین شهرستان ها در سطح استان گیلان در این زمینه است.

 وی اضافه کرد: این شهرستان برای ما از ویژگی های خاصی برخوردار است و توجه به آن بسیار حائز اهمیت است. وی همچنین در ادامه مباحث خود به شرایط کشور و جهان و اهمیت توجه به مردم و نقش آنها در پدافند غیرعامل نیز اشاره کرد .

در ادامه این جلسه حکم انتصاب فرماندار آستارا به عنوان رئیس همایش ملی پدافند غیرعامل  مردم محور و رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان مرزی بندر آستارا که از سوی دکتر سالاری استاندار گیلان صادر شد به یونس رنجکش اهدا گردید.