به گزارش خبرگزاری برنا گیلان؛ صبح امروز سومین جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان با حضور مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی برگزار شد.

در این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان، کمیته امداد را از جمله دستگاه های حمایتی موثر و یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی خواند و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره)  و بهزیستی از سازمان های حمایتی موفق به شمار می روند که عملکرد قابل قبولی را در حوزه توانمندسازی و اشتغال مددجویان داشته است.

سید محمد احمدی با اشاره به انسجام همه‌جانبه دستگاه‌ها برای ایجاد و بهبود اشتغال ، بر لزوم همکاری بیشتر بانک‌ها و نظارت دقیق در ارائه تسهیلات اشتغالزایی تاکید و تصریح کرد: با نظارت دقیق در ارائه تسهیلات می توانیم ضمن حمایت از مددجویان گام برداشت.

وی با اشاره به دستور استاندار گیلان مبنی بر تشکیل کمیته های48گانه در بخش های مختلف تصریح کرد: از این تعداد بیش از 10کمیته بصورت مستقیم و غیر مستقیم مباحث اشتغالزایی را دنبال می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به ایجاد هزاران شغل در بستر گردشگری، صنعت و کشاورزی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که بانک‌ها در ارائه تسهیلات به مددجویان پیش‌قدم و ‌گاهاً تا ۹۵ درصد پیش رفته‌اند که امیدواریم این رویه در ادامه نیز دیده شود.

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی نیز در ادامه با اشاره به فعالیت های موفق کمیته امداد در استان های مختلف به ویژه گیلان تصریح کرد: مجموعه کمیته امداد در سال‌های اخیر عنوان برتر دستگاه اشتغال‌زایی کشور را از آن خود کرده است.

خادمی با تاکید بر اینکه سال گذشته 136 هزار طرح اشتغال در سراسر کشور اجرا شد که با این طرح‌ها 152 هزار فرصت شغلی برای محرومان و افراد کم‌برخوردار کشور جامعه فراهم شده است افزود: سال گذشته 18 هزار مورد کاریابی از سوی کمیته امداد امام خمینی در سطح کشور انجام‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 170 هزار مددجو کمیته امداد سال گذشته مشغول به کار شدند گفت: در 7 سال گذشته حدود یک میلیون و 100 هزار طرح اشتغال از سوی کمیته امداد در کشور اجرا شد که با اجرای این طرح‌ها یک میلیون 350 هزار فرصت شغلی و 300 هزار کاریابی در کشور صورت گرفته است.

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه در استان گیلان 20 هزار خانواده جمعیت کمیته امداد امام خمینی به خودکفایی رسیده و از پوشش کمیته امداد خارج شدند تصریح کرد: روحیه امدادگران و جهادگرانه پرسنل کمیته امداد عامل موفقیت‌های مذکور است.

وی طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی با تاکید بر اینکه این دیدگاه موجب توسعه و موفقیت این نهاد مردمی در حوزه اشتغال شد بیان کرد: استان گیلان‌ استان ویژه‌ای بوده که از امکانات و ظرفیت‌های گسترده ای برخوردار است و رتبه‌های بالایی را در حوزه اشتغال‌زایی کشور دارد.

خادمی با بیان اینکه جامعه مددجویی استان سالخورده هستند و گیلان مسن‌ترین جامعه مددجویی را در کل کشور دارد افزود: یکی از اقدامات مهم کمیته امداد در شرایط اقتصادی کنونی این است که در حوزه اشتغال فرقی بین مددجوی مستمری‌بگیر کمیته امداد و نیازمندان واقعی بیرونی وجود ندارد.