به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ؛ در این دوره از رقابت ها ، 257 تکواندوکار از استان های مختلف کشور حضور داشتند که در بخش انفرادی در اوزان مختلف و در دو رده استاندارد و ابداعی و همچنین در بخش تیمی در مجموعه ورزشی شش هزار نفره شهدای رشت با هم به رقابت پرداختند.
در پایان این رقابت ها و در مسابقات انفرادی استاندارد ، در رده سنی زیر 12 سال تبسم ثابت از گیلان ، در رده سنی 12 تا 14 سال ندا علی محمدی و در رده سنی 15 تا 17 سال هانیه قلی زاده از تهران عنوان قهرمانی را کسب کردند.
همچنین در رده سنی 18 تا 30 سال دنیا سادات فضیلت از البرز و در رده سنی 31 تا 40 سال زهرا رفیع از تهران با غلبه برابر رقبای خود مقام قهرمانی مسابقات پومسه انفرادی استاندارد را به خود اختصاص دادند.
در پایان رقابت های انفرادی ابداعی نیز در رده سنی زیر 14 سال آفاق شاهین از تهران ، در رده سنی 14 تا 17سال مهسا غلام حسین زاده از تهران ، در رده سنی 18 تا 30 سال راضیه حسنلو از زنجان و در رده سنی بالای 31 سال فرزانه سیروس از تهران موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.
همچنین در رقابت های بخش تیمی پومسه بانوان نیز در رده سنی زیر 14 سال تیم پارس گیت (الف) ، در رده سنی 15 تا 17 سال تیم معراج ، در رده سنی 18 تا 30 سال هیات تکواندو زنجان و در رده سنی بالای 31 سال پارس گیت (الف) عناوین قهرمانی را تصاحب کردند.
رئیس سازمان لیگ های فدراسیون تکواندو در خصوص اعلام این نتایج در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مسابقات پومسه باید تمامی امتیازات تکواندوکاران جمع آوی و سپس نفرات برتر اعلام شود.
محمد کرمی افزود: به همین دلیل نفرات برتر رقابت های پومسه با چند ساعت تاخیر اعلام می شود چون این رقابت ها در بخش اجرای فرم برگزار می شود در حالی که مسابقات بخش مبارزه چنین شرایطی ندارد و بلافاصله می توان نفرات برتر را اعلام کرد.
هفته های اول تا سوم دور برگشت مرحله پایانی لیگ منطقه یک پومسه قهرمانی بانوان کشور از پنجشنبه گذشته در سالن ورزشی شش هزار نفره شهدای رشت آغاز شده بود.