به گزارش خبرگزار ی برنا گیلان ؛ سیدامین نجات با اعلام این خبر گفت: مسوول این واحد مرغداری در لنگرود به دلیل عدم توجه به اخطاریه های صادره از سوی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان به جرم آلودگی محیط زیست و عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی به مرجع قضایی معرفی شده است.

او خاطرنشان کرد: واحدهای مستقر در شهرستان باید به ضوابط و ملاحظات زیست محیطی توجه کافی داشته باشند که درصورت عدم توجه با واحدهای آلوده کننده وفق قوانین و مقررات برخورد می شود.

اواظهار کرد: تاکنون به واحد صنعتی کشتارگاه دام لنگرود به منظور اصلاح سیستم تصفیه پساب و کنترل خروجی هوا ، دو اخطاریه به بیمارستان امینی،چهار مورد اخطاریه به واحدهای عرضه و فروش ادوات صید و شکار،چهار مورد اخطاریه به واحدمرغداری ها به منظور کنترل پساب خروجی و کنترل بو و ذرات معلق ، دو مورد اخطاریه به واحدهای جمع آوری ضایعات ( عدم ریخت و پاش ضایعات) و به شهرداری ها و بخشدرای های شهرستان جهت تفکیک زباله از مبدا و به یک واحد تولید ذغال به منظور منع فعالیت به دلیل آلودگی هوا اخطاریه صادر شده است.

نجات گفت: همچنین طی چند روز اخیر پاکسازی بخشی از مسیر زیبا و توریستی روستای لیلاکوه این شهرستان از زباله انجام گرفت که این برنامه بصورت مشترک و با همکاری فرمانداری، بخشداری مرکزی، دهیاری و شورای روستای لیلاکوه، سازمان های مردم نهاد، کانون فعالان محیط زیست یالمند و جمعیت دوستداران محیط زیست ، دانش آموزان دخترانه مدرسه سلمان فارسی لیلاکوه و جمعی از اهالی این روستا انجام شد که آنان در اقدامی مشترک زباله های به جامانده را جمع آوری و محیط را پاکسازی کردند.

او هدف از این کار را مشارکت دادن عموم مردم شهر و روستا در امر پاکسازی ، نظافت عمومی و فرهنگ سازی در این خصوص ذکر کرد.

شهرستان لنگرود با بیش از 137هزار نفر جمعیت در شرق گیلان قرار دارد و از سه بخش مرکزی ، کومله و اطاقور و پنج شهر لنگرود، شلمان ، کومله ، اطاقور و چاف و چمخاله تشکیل شده است.