به گزارش خبرگزاری برنا گیلان؛ رئیس هیات ووشو استان گیلان اظهار داشت: این ووشوکار شایسته گیلانی با درخشش خیره کننده خود در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در قزوین موفق به کسب سه مدال طلا شد.

محمدرضا نوبخت افزود: بر این اساس و در جریان این رقابت ها ، در بخش تالو، حسین قبله نمای ورزشکار شایسته گیلانی توانست در فرم چانگ چوان بالاتر از سایر حریفان خود قرار گیرد و مقام قهرمانی و مدال طلای این دوره از رقابت ها را کسب کند.

وی ادامه داد: همچنین قبله نمای که به تیم ملی ووشو نوجوانان کشور دعوت شده، در فرم دائوشو نیز درخشید و سراناجم توانست در این فرم نیز با کسب مقام قهرمانی المپیاد استعدادهای برتر کشور و مدال طلا را بر گردن بیاویزد.

رئیس هیات ووشو گیلان بیان کرد: درخشش این ووشوکار شایسته گیلانی در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ادامه یافت و در فرم گون شو نیز مقام قهرمانی را کسب و مدل طلا را برای استان گیلان به ارمغان آورد.

نوبخت اضافه کرد: درخشش این ووشوکار گیلانی باعث شد تا تیم ووشو این استان نیز در بخش تیمی اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور با کسب سه مدال طلا پس از تیم زنجان عنوان نایب قهرمانی را کسب کند.

وی خاطرنشان کرد: در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ووشو کشور، 176 ورزشکار این رشته در بخش پسران از استان های مختلف کشور حضور داشتند که در دو بخش تالو و ساندا و در رده سنی نوجوانان در قزوین با هم به رقابت پرداختند که در پایان این رقابت ها ، نفرات برتر جواز حضور در مرحله نخست اردوهای آماده سازی تیم ووشو ایران را کسب کردند.

رئیس هیات ووشو استان گیلان افزود: تیم ووشو رده های سنی کشورمان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا که سال آینده در کشور برونئی برگزار خواهد شد آماده می شود و با توجه به اینکه حسین قبله نمای ورزشکار شایسته گیلانی توانسته سه مدال طلا کسب کند، به اردوی تیم ملی نوجوانان راه یافت.