به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ؛ یونس رنجکش به مناسبت ۱۶ آذر در همایش بزرگ روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا و در جمع دانشجویان مراکز آموزشی این شهرستان افزود: مسئولان نیز وظیفه دارند با پاسخ های منطقی و شفاف‌سازی از اقدامات و عملکردهای خود دفاع کرده و صادقانه با جامعه روبرو شوند.

وی ضمن تبریک این روز به دانشجویان اضافه کرد: امروز مسئولیت بسیاری بر دوش دانشجویان است زیرا آنان نقش مهم و محوری در تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارند.

 وی یادآور شد: 16 آذر روزی که به نام دانشجونامگذاری  شده است حاصل همان روحیه پرسشگری و نقادی دلسوزانه برای کشور است که هزینه آنرا هم دانشجویان آن روز پرداخت کردند و ما شاهد حضور متعهدانه دانشجویان در دوره های مختلف تحولات اجتماعی و سیاسی در چند دهه اخیر بوده ایم.

فرماندار آستارا ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان دانشجو با اشاره به حوادث تاریخی در آذر ماه از شهادت شهید مدرس، میرزا کوچک جنگلی تا شهادت دلیر مردان ناوچه نیروی دریایی در هفتم آذر و همچنین ۱۶ آذر و شهادت سه تن از دانشجویان در مقابله با اهداف سلطه جویانه آمریکا در دانشکده فنی دانشگاه تهران و ۲۷ آذر روز شهادت شهید مفتح اظهار داشت: همه این حوادث تاریخی را در یک مسیر و آن هم مقابله با نظام سلطه و حفظ هویت ملی و استقلال کشور براساس آرمان های ملت ایران بوده است.

 وی گفت: امروز همه وظیفه داریم پاسدار ارزش های تولید شده در مسیر مبارزه با سلطه جویی کشورهای مستبد و سلطه گر در نظام بین المللی و حفظ استقلال کشور باشیم.

وی ضمن تاکید بر برخورداری دانشجویان از اطلاعات بروز و تحلیلی از رویداد ها و اتفاقات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی گفت: دانشجویان همیشه باید در میدان باشند.

وی گفت: اعتقاد داریم دانشجویان به عنوان قشر پویا و آینده ساز جامعه خواهند توانست در مسیر تغییرات تحول ایجاد و پشتیبان آرمان های ملت و انقلاب اسلامی باشند.

رنجکش در این نشست که با حضور امام جمعه شهرستان آستارا نیز برگزار شد بر ضرورت پاسخگویی مسئولان در چارچوب وظایف و مسئولیتها تاکید و به سوالات دانشجویان در خصوص اقدامات انجام گرفته در شهرستان آستارا نیز پاسخ داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حافظ نیا امام جمعه شهرستان آستارا هم در این نشست صمیمی با دانشجویان با اشاره به آرمان‌های دانشجویان ضمن گرامیداشت یاد شهدای دانشجو بر ضرورت پاسخگویی به جامعه تأکید کرد.

 در پایان این جلسه به چند تن از دانشجویان برگزیده مراکز آموزشی شهرستان آستارا لوح تقدیر و هدایایی اهدا شد.