به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ علی سامانی مدیر کاروانسرای شاه عباسی رشت با اعلام این خبر گفت : مراسم آیینی شب یلدا همه ساله در محل کاروانسرای شاه عباسی رشت برگزار می شود و استقبال علاقمندان از این مراسم انگیزه ی برگزاری جشن شب یلدا را دو چندان می کند.

وی با بیان اینکه حضور خانواده ها در این مراسم موجب نشاط فردی و اجتماعی خواهد شد ،عنوان کرد : حضور خانواده ها در کنار یکدیگر و بهره گیری از برنامه های مفرح به همراه صرف شام و تنقلات سبب نشاط خواهد شد مضافا بر اینکه فضای تاریخی کاروانسرای شاه عباسی جلوه بیشتری به اینگونه جشن ها می بخشد.

وی با تشریح مراسم شب یلدا اظهار داشت : اجرای موسیقی سنتی ،محلی و پاپ ، شب شعر و حافظ خوانی ،اجرای مراسم آیینی و جنگ شادی ،صرف شام (شامل چلو جوجه و کوبیده ،سالاد ،ماست و نوشیدنی با اضافه دسر) ، سرو آجیل و تنقلات ،میوه و شیرینی لیست برنامه ها و پذیرایی است که در این مراسم صورت می گیرد.

سامانی با دعوت از مردم فرهنگ دوست شهرستان رشت برای شرکت در مراسم شب یلدا گفت : با حضور در کاروانسرای شاه عباسی در شب یلدای امسال ،شبی خاطره انگیز برای خود و خانواده تان رقم بزنید.

گفتنی است علاقمندان برای حضور در مراسم شب یلدای کاروانسرای شاه عباسی می توانند با شماره تلفن 013-34503714 برای رزرو اقدام کنند.

هزینه ی ورودی برای هر نفر 140 هزار تومان می باشد.

لازم بذکر است کاروانسرای شاه عباسی در کیلومتر 25 جاده رشت به تهران نرسیده به امام زاده هاشم واقع شده است.