به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ؛ سرهنگ " محمدرضا محمدی "  با اعلام این مطلب گفت: رانندگان باید بر اساس شرایط فصول سال تجهیزات مناسب را در وسیله نقلیه به همراه داشته باشند.

این مقام انتظامی افزود: یکی از تجهیزات بسیار مهم رانندگی در فصل زمستان زنجیر چرخ است که تمامی خودروها باید در شروع فصل زمستان آن را به همراه داشته باشند تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در شرایط خاص پلیس می‌تواند به منظور حفظ ایمنی راننده و سایر کاربران ترافیک از حرکت در ادامه مسیر خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری به عمل آورد تصریح کرد: به عنوان مثال در زمان کولاک و یخبندان در گردنه‌های برفگیر تردد خودروها حتما باید با زنجیر چرخ یا لاستیک یخ شکن مناسب صورت گیرد.

سرهنگ محمدی گفت: نداشتن وسایل ایمنی سالم و متناسب با فصل از قبیل زنجیر چرخ، یا لاستیک یخ شکن، یا نقص فنی برف پاک کن و بخاری جریمه 30 هزارتومانی برای راننده متخلف به همراه خواهد داشت.

رئیس پلیس رانمایی و رانندگی استان گیلان در پایان از تمام رانندگان خواست در زمان بارش برف و شرایط خاص جوی از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند تا شرایط برای فعالیت خودروهای خدماتی و امدادی تسهیل گردد.