به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ؛ مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت با بیان این مطلب گفت ؛ سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی صنعت گردشگری در استان با دیگر دستگاه ها باید همراهی داشته باشد. نوع نگاه ما در صنعت گردشگری در گیلان از جنس فرهنگی است.

شهرود امیر انتخابی در ادامه بر احیای بافت های تاریخی گیلان تاکید کرد و افزود: تلاش ما ثبت جهانی ماسوله است. اکنون تعداد ورود گردشگران خارجی به گیلان بسیار پایین است و باید نوع نگاهمان را در حوزه گردشگری تغییر دهیم.

وی تصریح کرد: سند توسعه گردشگری در گیلان در حال تدوین است و به زودی به دیگر ادارات ابلاغ می گردد.

انتخابی خواستار همراهی اصحاب رسانه با مدیریت میراث فرهنگی شد و ادامه داد: رسانه ها بجای نزاع باید در همراهی با مسئولان کمک کنند.

وی با اشاره به اخبار رسانه ها در مورد خانه ابتهاج گفت: آقای رسولی عضو شورا اعلام کرد، شهرداری قرار است تا خانه را خریداری نماید. امروز با مالک دیداری داشتیم و ایشان گفت که قصد فروش ملک خود را ندارد. اما از آنجا که این یک مطالبه عمومی است، حتی اگر ساختمان جدید باشد، می توان به عنوان یک مکان رویداد ثبت کرد. پیگیریهای قانونی با میراث کشور در این زمینه صورت گرفته است. مالک عنوان می کند که اینجا خانه ابتهاج نیست و حرف رسانه ها نشر اکاذیب است. این مهم نیازمند به بررسی بیشتر است و اگر انتساب ساختمان حل شود، به عنوان یک مطالبه عمومی برای ثبت آن تلاش می کنیم.

انتخابی تاکید کرد: اگر شورا برای خرید اقدام کند، حتی اگر کوچکترین اثری از استاد ابتهاج در این بنا باشد، می توان برای ثبت اقدام کرد.

انتخابی خواستار نصب تابلوی معرفی بناهای میراثی و بویژه بقعه خواهر امام در ورودی رشت و سطح شهر شد.

مدیر کل میراث ابراز کرد: در رشت فقر موزه داریم گفت ، مساحت کم موزه رشت پاسخگوی اشیا نیست. بیش از ۷۰ هزار شی در انبار موزه نگهداری می شود.