به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ؛ این همایش با هدف پاس‌داشت مقام شهیدان، تقویت ادبیات پایداری و اشاعه‌ی فرهنگ شهادت، فراهم‌سازی زمینه‌های مناسب برای افزایش ارتبا‌ط‌های فرهنگی درمیان کودکان و نوجوانان و بستر‌سازی برای شکوفایی و شناسایی استعداد‌های آنان به‌ همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های گیلان و قم و‌ همراهی دستگاه‌های فعال در این حوزه برگزار‌می‌شود.

هم‌زمانی برگزاری این صبح شعر با ایام الله چهلمین سال‌گشت پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی نیز تلاشی برای به‌تصویر‌کشیدن دست‌آورد‌های گسترده‌ی انقلاب و نمایش بخش ارزش‌مندی از رویش‌های این نظام مردمی و پویاست.

بر این ‌اساس،«فرهنگ ایثار و شهادت» و «ارزش‌های اخلاقی و اسلامی» از محور‌های موضوعی این همایش است که در سه بخش «شعر کلاسیک»، «شعر نو» و «کودک ونوجوان» با شرکت گروه‌های سنی«د» و«ه» (نوجوانان 12 تا 18 سال) برگزار‌می‌شود.

به همین منظور، شرکت‌کنندگان می‌توانند سه اثر را با موضوع و در قالب‌های یادشده، برروی یک برگ کاغذ A4 تایپ و حداکثر تا تاریخ05/11/97، به کانون استان گیلان به‌ نشانی رشت، صندوق پستی 3181و در استان قم به نشانی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال‌کنند.

قید مشخصات صاحب اثر( نام، نام خانوادگی، تحصیلات، سال تولد، نشانی و شماره ثابت و همراه) وشرکت نوجوانان 12 تا 18 ساله، از شرایط و ضوابط ذکر شده در فراخوان محسوب‌می‌شود.

 آثارارسالی نیز پس از داوری و انتخاب، روز چهارشنبه 17 بهمن ماه 1397، هم‌زمان با برگزاری صبح شعر «نوری تا حرم» در گلزار شهدای شهر رشت قرائت‌شده و به برگزیدگان، جایزه‌های نفیسی اهدا‌می‌شود.

شایان ذکر است، افزون بر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های گیلان و قم، فرمانداری رشت، آموزش و پرورش، بنیادشهید و امور ایثارگران، صدا و سیما، بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سپاه قدس و ستاد کنگره سرداران، امیران و هشت هزارشهید استان گیلان، از مجموعه‌های همراه در برگزاری این همایش به‌شمار‌می‌روند.