به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در ابتدا به شخصیت وجودی انسان ها پرداخت و اظهار داشت: انسان موجودی است که بر اساس فطرت ذاتی دارای چند وجه است، لذا نیازهایی که بر اساس آن متوجه انسان ها می شود متفاوت است.

وی شناخت نیازها، برآورده کردن مناسب، درست و صحیح آنها برای شکل گیری یک شخصیت سالم در جوانان را بسیار مهم دانست و تصریح کرد : شناخت نیازهای مربوط به جامعه جوانان با توجه به تغییرات فراوان در حوزه رفتاری آنان نسبت به گذشته امری بسیار ضروری است که باید مورد توجه مسئولان و والدین آنان قرار گیرد.

حیدری مصاحبت با جوانان را راهکاری بسیار مهمی برای جلوگیری از آسیبهای اجتماعی جامعه برشمرد و تاکید کرد : شنیدن دغدغه های جوانان از زبان آنان و اطلاع از موضوعاتی که در زندگیشان تاثیر گذار است می تواند برای طراحی یک برنامه ریزی دقیق برای کاهش آسیب هایی که بر سرراه نسل جوان کشور است راهگشا باشد . با این شناخت می توان با تقویت نقات قوت جوانان، مهارت های زندگی و هنرهای معنوی از جمله دعا و نیایش را در آنان نهادینه کرد.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه غنی سازی بهینه اوقات فراغت جوانان را یک اصل مهم دیگر در مسایل مربوط به این حوزه دانست و خاطر نشان کرد : باید با استفاده از پتانسل جوانان و با برنامه ‌ریزی صحیح برای اوقات فراغت آنان برنامه‌هایی را که از سوی دشمنان برای جوانان و نوجوانان طرح‌ ریزی شده است، را خنثی کنیم. با توجه به این که بسیاری از معضلات اجتماعی در اوقات فراغت و تعطیلات شکل می‌گیرد، باید از فراغت جوانان به عنوان یک فرصت استفاده و برنامه‌های مفرح و مورد نیاز برای مخاطبین را به اجرا در آورد.

نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن قدردانی از رشد خوب برنامه‌های فرهنگی مفرح در شهرستان از سوی متولیان امر افزود: اگر برنامه ریزی‌ها و حمایت‌های لازم بر روی اینگونه برنامه ها متمرکز شود ما شاهد موفقیت‌های بیشتری در حوزه ساماندهی امور جوانان خواهیم بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: