به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ حجت الاسلام ستارعلیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان در آیین اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم گیلان در سالن اجتماعات بانک ملی رشت، گفت: قرآن کریم کامل ترین ترین، علمی ترین، منطقی ترین کتاب است.

وی تاکید کرد: گفتمان قرآن، گفتمان فرا زمانی و فرا مکانی و فرافرهنگی است.

علیزاده خاطرنشان ساخت: صددرصد گفتمان قرآن مقدس و با ارزش است.

وی افزود: تنها کسانی که میتوانند شارح و مفسر قرآن باشند اهل بیت هستند.

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه قرآن کریم یه وسیله مدرن برای هدایت و نجات بشریت است، گفت: آنچه انسان که در حوزه های مختلف به آن نیاز دارد در قرآن آمده است.

وی قرآن کریم را سالم ترین راه برای نجات انسان توصیف کرد و افزود: آموزه های قرآن کریم، زمینه ساز پیشرفت واقعی بشریت است.

علیزاده اعلام کرد: هرکسی با قرآن مانوس شود از بدیها و عیبها و نقص ها مبرا و عاری است.

وی اظهار داشت: خانه ای داری خیر و برکت است که از آن صوت و تلاوت قرآن کریم به گوش برسد.  مدیرکل اوقاف گیلان گفت: اگر بخواهیم جامعه همراه با امنیت داشته باشیم باید به قرآن رجوع کنیم.

وی اذعان کرد: آرامش واقعی و امنیت حقیقی در جامعه ای حاکم می شود که در آن تلاوت و عمل به قرآن وجود داشته باشد.

علیزاده یادآور شد: نام و فرهنگ و سخنان ائمه بعد از قرنها به علت عمل به قرآن ماندگار شد.

وی با گرامیداشت دهه کرامت، گفت: سخنان و مبارزات فرهنگی و سیاسی امام رضا(علیه السلام) و پاسخ به شبهات از سوی ایشان، برگرفته از آیات قرآن است.

مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به اینکه امروز دنیای اسلام مدیون فرهنگ رضوی و قرآن است، اظهار داشت: اقتدار و عظمت و عزت و صلابت و شکوه ما به برکت وجود امام رضا(علیه السلام) و قرآن است.

علیزاده با اشاره به پنج ذی القعده، روز بزرگداشت امام زادگان، گفت: برکاتی نصیب جامعه ما می شود به برکت وجود امام رضا و امام زادگان است.