به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ سرهنگ " محمدرضا محمدی "با ابراز نارضایتی از وضعیت موجود گذرگاه‌های عابر پیاده در شهر رشت بی‌توجهی رانندگان به توقف در پشت خط ایست را تجاوز به حقوق عابران پیاده دانست و گفت: طرح ساماندهی تردد در گذرگاه‌های عابر پیاده شهر رشت اجرا خواهد شد.

این مقام انتظامی افزود: بعضی از رانندگان در برخورد با چراغ قرمز تقاطع‌ها و میادین از خط ایست عبور کرده و بر روی گذرگاه عابرپیاده توقف می‌کنند که این موضوع سبب ایجاد مزاحمت برای عبور عابران پیاده می‌شود.

وی تصریح کرد : در موارد دیگر نیز شاهد هستیم در زمان قرمز بودن چراغ برای عابران پیاده بعضی از افراد اقدام به تردد از عرض راه می‌کنند که این موضوع ضمن اینکه سبب تضییع حق رانندگان می‌شود نظم و انضباط ترافیک در شهر را نیز مختل می‌کند.

سرهنگ محمدی اظهار داشت: پلیس راهور استان در راستای ساماندهی به وضعیت گذرگاه‌های عابر پیاده شهر رشت در نظر دارد طرح " عابر یار ترافیک " را با دو هدف رعایت احترام به گذرگاه عابر پیاده از سوی رانندگان که با تذکر و اعمال قانون انجام خواهد شد و دوم اینکه از عابران درخواست می‌شود در زمان قرمز بودن چراغ تردد عابران از عرض خیابان عبور نکنند، اجرا کند.

رئیس پلیس راهور استان ابراز امید واری کرد با اجرای این طرح شاهد سامان بخشیدن به وضعیت ترافیک و تردد عابران در شهر رشت باشیم و با توجه دادن بیشتر به خودروها برای رعایت حقوق عابران، تصادفات عابران پیاده که بیش از 40 درصد کشته‌های رانندگی تصادفات درون شهری را به خود اختصاص داده است کاهش یابد.