به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ سرهنگ " رحیم شعبانی "در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت به عنف گوشی تلفن همراه و وجه نقد از نوجوانان به یک شیوه خاص، پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از ماه‌ها تلاش شبانه‌روزی و اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی احدی از سارقان را شناسائی کرده و تحت تعقیب و دستگیری کارآگاهان قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه نامبرده به دلیل لامکان بودن و اینکه هیچگونه بستگانی در شهر رشت نداشت، دستگیری وی به تاخیر افتاد، تصریح کرد: ماموران با استفاده از شگردهای پیچیده پلیسی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را به همراه 2 نفر از همدستانش دستگیر کردند.

سرهنگ شعبانی اظهار داشت: متهمان ابتدا منکر هرگونه سرقت شدند ولی پس از مواجه شدن با شواهد و مدارک موجود به 15 فقره سرقت گوشی تلفن همراه و وجه نقد نوجوانان اعتراف کردند و اظهار داشتند تمامی گوشی‌ها را به مغازه داری در رشت می‌فروختند و مالخر که مردی 39 ساله بود نیز در این راستا دستگیر شد.

شعبانی با اشاره به اینکه متهمان 22، 24 و 26 ساله دارای سوابق متعدد سرقت و اهل و ساکن رشت بودند تصریح کرد: کلیه صحنه‌های سرقت بازسازی و متهمان با تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی و با قرار وثیقه روانه زندان شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده افراد مشکوک و پرسه‌زن در کوچه‌های خلوت و جلوی مغازه‌ها بلافاصله با تلفن 110 پلیس و یا با شماره 33618229 پلیس آگاهی تماس حاصل کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: