به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ محمد جواد آذری جهرمی که در سفری یکروزه در گیلان به سر می برد در کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستانهای لاهیجان و سیاهکل عنوان کرد :  13میلیارد تومان اعتبار برای شهرستانهای لاهیجان و سیاهکل تخصیص یافته که اعتبار قابل توجه ای است .

وی افزود : از اقدامات مهم در این دو شهرستان جمع آوری WLL بود که مربوط به 20سال پیش بود و ارتقای شبکه مخابراتی درلاهیجان و سیاهکل بحث مهمی است که برای اولین بار مسئله تلفن های قدیمی حل شد .

وی افزود : دیلمان نیاز به توجه بیشتر دارد ما به لحاظ مالی مشکل خاصی نداریم و باید شبکه برق آن برنامه ریزی شود و  استاندار محترم و فرمانداران در خصوص توسعه برق این منطقه اقدام کنند و اگر این مشکل حل شود تا پایان امسال فیبر نوری و  دکل های مسیر  54کیلومتری سیاهکل به دیلمان حل خواهد شد و اعتبار آن بخش تامین شده است.

آذری جهرمی با اظهار تاسف در خصوص کابل های دزدیده شده در برخی مناطق کشور گفت : بیش از 600روستا کابل های آن دزدیده شده و ما در این روستاها در توسعه ارتباطات دچار عقب ماندگی شده ایم .

وی عنوان کرد : در شهرستانهای لاهیجان ، لنگرود و سیاهکل سه روستا به دلیل دزدیده شدن کابل ارتباط  آنها قطع است و باید تا پایان شهریور این معضل مرتفع شود.

وی گفت : افزایش ظرفیت برای ارتباطات روستایی نیز وجود  دارد که تا دهه فجر امسال اجرایی خواهد شد .

وی در پایان گفت : بحث ارتباطات سیاهکل به دیلمان منوط به حل مشکل برق این منطقه است.

 

خبرنگار: علی سمرقندی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: