به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ دکتر علی امانی شهردار نوشهر در جمع خبرنگاران گیلان ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) گفت : شهر نوشهر یک شهر گرید هشتم است و نزدیکترین بندر به تهران محسوب می شود و یک شهر استراتژیک در ورودی آزاد راه تهران - شمال به حساب می آید .

وی با اشاره به ظرفیت های طبیعی شهر نوشهر عنوان کرد : نوشهر با دارا بودن دریا و جنگل فضای اقتصادی و گردشگری بهتری نسبت به شهرهای همجوار دارد و سالهاست که به عنوان یکی از شهرهای گردشگر پذیر شناخته می شود .

امانی اضافه کرد : بودجه ی مصوب شهرداری نوشهر 40 میلیارد تومان در سال 98 پیش بینی شده و بنا بر این بودجه ، پروژه های بزرگی در دست اقدام است.

شهردار نوشهر نیروگاه زباله سوز نوشهر را از مهمترین پروژه های شهرداری این شهر خواند و گفت : پروژه ی نیروگاه زباله سوز نوشهر در آستانه ی بهره برداری قرار دارد .

وی با اشاره به معضل شیرابه های حاصل از دفن زباله و آسیب آنها به طبیعت استانهای شمالی خاطر نشان کرد : هر قطره شیرابه یک متر مکعب آب را غیر قابل شرب می کند و از آنجایی که مراکز دفن اکثرا در جنگل ها و بر روی شیب و لندفیل هستند شیرابه به پایین دست منتقل می شود .

امانی ادامه داد : 200 تن زباله روزانه در این شهر تولید می شود که امیدواریم با بهره برداری از نیروگاه زباله سوز در ماههای آتی و تبدیل زباله به برق از آسیب بیشتر به طبیعت جلوگیری کنیم.

وی سرمایه گذاری در بخش گردشگری را از مهمترین فعالیت های در دست اجرا در نوشهر خواند و گفت : منطقه ی نمونه ی گردشگری " سیترا" با قابلیت اقامت 8 هزار نفر در یک شب از مهمترین پروژه های گردشگری نوشهر است.همچنین نخستین نمازخانه ی بزرگ ساحلی کشور ، پارک تخصصی بانوان در نوشهر ،بهره برداری از سرویس بهداشتی مجهز در شهر و ... از پروژه های مرتبط با حوزه ی گردشگری نوشهر است.

شهردار نوشهر در پایان گفت : رسیدن به درآمد پایدار از طریق صدور پروانه های ساختمانی و فروش تراکم از برنامه های موثر شهرداری است و امیدواریم که بتوانیم با تلاش های مستمر و برنامه ریزی صحیح ،دستاوردهای خوبی را برای آیندگان به یادگار بگذاریم.

گفتنی است  " امانی "  به مدت ده ماه به عنوان شهردار رودسر مشغول به فعالیت بوده است

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: