به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اجرای طرح مهر تحصیلی در استان ، گفت: در راستای رسالت خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه مبنی بر نظارت و صیانت از نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان، اجرای نیات واقفان در قالب طرح ویژه های اجتماعی اجرا می شود.

وی اظهار داشت: یکی از این طرح ویژه های اجتماعی، اجرای امینانه نیات موقوفات برای تامین کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت در قالب تهیه لوازم التحریر با عنوان طرح مهر تحصیلی است.

علیزاده اعلام کرد: طرح مهر تحصیلی هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس و با شناسایی دانش آموزان بی بضاعت از طریق مراجع ذیصلاح مانند آموزش و پرورش، موسسات خیریه و پرورشگاه ها و اداره بهزیستی انجام می‌شود.

وی افزود: اجرای این طرح سبب اجرای روشی مشخص برای کمک به دانش آموزان نیازمند شده و از اعمال سلیقه های شخصی جلوگیری می کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در ادامه گفت: در راستای اجرای مهر تحصیلی در سال 98، 314 بسته لوازم التحریر  تهیه شده و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان ساخت: 175 بسته متعلق به دانش آموزان مقطع ابتدایی و 139 بسته متعلق به دانش آموزان دوره متوسطه است.

علیزاده اظهار داشت: ارزش ریالی بسته های اهدایی 38 میلیون و 685 هزار تومان است.

 وی گفت: این بسته ها از محل درآمد موقوفات منطبق با کمک به دانش آموزان بی بضاعت در 6 شهرستان رشت، آستانه اشرفیه، رودسر، صومعه سرا، تالش و لاهیجان تهیه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اذعان داشت: موقوفات آقا سید جنید سیاهکوچه، ناصرقلی خان، حاج صالح نویدی، اسماعیل گواهی، سید جلال الدین اشرف(س)، رضا اسماعیل پور لزرجان، حاج رضا سلیمانی شوئیل، عبدالعلی لنکرانی، آقا سید ابراهیم گوراب زرمیخ، حاج میرزا امان الله حکیم ربانی از جمله موقوفاتی هستند که نیات مرتبط با کمک به دانش آموزان بی بضاعت دارند.