به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، فرماندار شهرستان آستارا در نشستی  با فعالین اجتماعی و اقتصادی شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد ، به تشریح فعالیت های دولت در شهرستان آستارا پرداخت.

در این نشست که بیش از دو ساعت به طول انجامید ،در ابتدا مدعوین به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل مربوط به شهرستان پرداختند و حول محور هایی مانند نقش زنان در توسعه شهرستان، لزوم آگاهی بخشی به مردم در مورد پیاده سازی ارکان توسعه، مشکلات حوزه سالمندان، اشتغال جوانان، تامین امنیت گردشگران خارجی، مشکلات و موانع موجود در بازار و خصوصا بازار ساحلی، مبحث ترافیک شهر، زباله، سد معبرو مواردی از این دست به بیان نظرات و دیدگاهها پرداختند و با ارائه راهکارها فرماندار و رسانه های حاضر در جلسه را از مواضع خود مطلع کردند.

در ادامه ، حسن رستم زاد فرماندار شهرستان آستارا ضمن تقدیر و تشکر از مدعوین و ابراز خرسندی از دیدار با جمع حاضر عنوان کرد : فرصت مغتنمی حاصل شد تا  با حضور در بین سرمایه های انسانی شهرستان از مواضع و تجارب شما عزیزان  مطلع شوم .

رستم زاد اظهار داشت :ظرف هشت ماه گذشته اقدامات خوب و موثری در شهرستان صورت گرفته که از آن جمله می توان به برقراری حق نوار مرزی برای کارکنان دولت شاغل در شهرستان اشاره کرد که این امر پس از چهل سال محقق گردیده است.

وی از دیگر اقدامات دولت در ماههای اخیر را انجام عملیات پوشش چمن مصنوعی برای زمین وزشی فوتبال اشاره کرد و گفت :  این پروژه برای مردم و ورزشکاران آستارایی به انجام رسیده و تقدیم جامعه ورزشی گردیده که نتیجه پیگیری های ملی در سطح وزارتخانه متبوع بوده است و بایددر این خصوص  از پیگیری های ویژه ی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین استان و شهرستان تشکر کرد.

 رستم زاد ادامه داد : اخذ 63 میلیارد تومان اعتبار در جریان سفر ریاست محترم جمهوری به استان گیلان از مواهبی بوده است که نتایج آن را در بخش هایی مانند تامین آب شرب شهرستان و معضل فاضلاب خواهیم دید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره  به کم نور بودن سطح شهر در ساعات شبانگاهی عنوان کرد :  پیگیری های ویژه ای را در سطح استان برای رفع این معضل  آغاز کرده ایم  و هماهنگی های لازم جهت مرتفع شدن  این مشکل نیز در دستور کار وجود دارد.

وی با اشاره به وجود یک بیمارستان در شهرستان  آستارا گفت : با ورود معاون وزیر بهداشت به شهرستان، تصمیمات امیدوار کننده ای در این خصوص اتخاذ گردیده که به زودی عملیاتی شدن آن موجب مرتفع شدن معضلات موجود در آن مرکز درمانی خواهد شد.

فرماندار آستارا با اشاره  به مبحث ساماندهی مقابل گمرک  با اعلام قول مساعد گفت :  با کمک دستگاههای مسئول تمامی مشکلات آن بخش نیز به پایان خواهد رسید وساماندهی فیزیکی آن در دست اقدام است که ظرف چند هفته آینده انجام خواهد شد  و همچنین در تالاب استیل اقدامات بسیار خوبی در دست اقدام می باشد که  با تکمیل آن طرحها ، منطقه توریستی تالاب استیل موجب جلب گردشگران بیشتری خواهد شد .

وی ادامه داد: ساحل صدف نیز با کمک بخش خصوصی به بهترین ساحل ساماندهی شده ایران برای حضور گردشگر تبدیل خواهد شد.

فرماندار آستارا افزود: لایروبی بیشتر رودخانه ها ، تالاب ها و نقاط  حادثه خیز  بر اساس شیوه نامه ساماندهی  انجام شده  که  برای بارش های سیل آسا رفع خطر گردید و هم از مصالح آنها برای پروژه های عمرانی شهرستان استفاده شد و همچنین به مکان های گردشگری ، پرورش ماهی و زیستگاه مرغان آبی تبدیل شده است.

فرماندار آستارا با اعلام ساخت فیلم مستند از توانمندی های شهرستان گفت : هماهنگی های لازم جهت ساخت فیلم مستند از توانمندی های متنوع شهرستان بدون هیچگونه هزینه ای ساخته خواهد شد و از سیمای کشوری پخش می شود.

فرماندار شهرستان آستارا در بخش دیگری از سخنان خود به مبحث توسعه در کشور پرداخت و افزود : هیچ دولتی قادر به توسعه صد در صدی یک کشور نیست مگر آنکه مردم و بخش خصوصی قدرتمند تمام قد ورود کند و  خود را در رسیدن به توسعه ای پایدار سهیم بدانند و برای توسعه کشور تلاش کنند.

در پایان این نشست، فرماندار آستارا از خدمات استاد اکبر اکسیر در حوزه علم و ادب شهرستان آستارا تقدیر به عمل آورد و کسب " گواهی نامه درجه یک هنری از سوی وزیر  فرهنگ و ارشاد اسلامی" را به وی تبریک گفت و با اهدای لوح سپاس مراتب قدردانی خود را جهت تحصیل این افتخار برای شهرستان مرزی بندر آستارا و استان گیلان عنوان کرد.

2d9803b1-563f-4efe-a07e-ec8b4b5cfff8

18a67b54-250d-4d75-b953-b724aac6f06b

159dacae-feeb-496d-aeee-d7734ca5011e

5061b5cb-23c5-4e74-9568-2836b79e315c

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: