به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ "مزدا صوفی" رییس هیات کاراته استان گیلان در جمع روسا و سرپرستان هیات های شهرستانی ضمن ابراز خرسندی و خیر مقدم از حضور روسای هیات ها اظهار داشت : با همکاری و تعامل روسای هیات های کاراته شهرستانها می توانیم در جهت ارتقای ورزش کاراته در استان گام های موثری برداریم.

وی با یادآوری نحوه ی انتخاب روسای هیات ها در گذشته  گفت : در دوره ای به مدت چند سال ، روسای هیات های ورزشی  به صورت انتصابی و به پیشنهاد مدیر کل در این جایگاه قرار می گرفتند و رییس انتصابی همواره در تلاش برای حفظ  و پست ریاست خود بود و پس از سالها  انتصابات ، جای خود را به انتخابات داد و برگزاری مجامع ورزشی  با حضور مدیر کل ورزش ، رییس فدراسیون  واعضای محترم مجمع که شامل روسای شهرستانی هیئت ها،  نماینده ی کمیته داوران ،مربیان ،قهرمانان ، ورزشکاران در رده بانوان و آقایان ، باشگاها و نماینده آموزش و پرورش است ، صورت  میگیرد.

وی با بیان اینکه حق و حقوق و مطالبات ورزشکاران ، مربیان و داوران نباید در این مجامع مغفول واقع شود ، عنوان کرد : راه فنی از راه اداری کاملا مجزاست و باید مشکلات کاراته در بخش مدیریتی و فنی  توامان حل شود و هر فرد را با توجه به توانمندی در جایگاه خودش قرار داد.

صوفی با اشاره به مشکلات مالی برجای مانده از گذشته در هیات کاراته استان گفت : تمامی تراکنش های مالی یک نهاد حقوقی به مانند هیئت باید توسط بانک صورت گیرد و اسناد مالی آن به صورت شفاف موجود باشد ، چرا باید به دلیل ضعف روسای یک هیات و عدم شفافیت مالی حساب هیات کاراته بسته شود ؟

صوفی با انتقاد از نحوه ی مدیریت  هیات کاراته گیلان در گذشته  اظهار داشت : هیئت کاراته ملک شخصی کسی نیست،  در خصوص تحویل  اسناد  مالی هیات به اینجانب در ابتدای امر با مشکلاتی مواجه بودیم و به تدریج و با تماس های مکرر و پیگیری های روزمره تعداد زیادی از  این اسناد مالی تحویل داده شد و انشاالله این مهم به پایان خواهد رسید.

رییس هیات کاراته استان گیلان با بیان اینکه تمام حمایت مادی نمیتواند از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان باشد به لزوم برنامه ریزی های منسجم برای رسیدن به درآمد پایدار تاکید کرد و  افزود : فروش احکام ، برگزاری کلاسهای داوری و مربی گری ،استفاده از اسپانسرهای مالی ، سالن  آکادمی کاراته و ... از مواردی است که در جهت ایجاد درآمد زایی پایدار موثر است .

وی با یادآوری جایگاه کاراته استان گیلان در سالهای گذشته عنوان کرد : گیلان دارای قهرمانان بسیاری در کاراته در سطح ملی و بین المللی بوده است و امروز باید از امیدهای شانس قهرمانی حمایت کنیم.

وی اضافه کرد : پیشانی هر هیات ورزشی قهرمانان آن هیات هستند .

صوفی با اشاره به حضور درخشان " سارا بهمنیار" در رقابت های بین المللی گفت : در حال حاضر " بهمنیار"  یکی از امیدهای بانوان در رقابت های مهم پیشرو المپیک است و باید برای پرورش استعدادها و رساندن آنها به جایگاه قهرمانی تلاش مضاعف داشته باشیم.

رییس هیات کاراته استان گیلان با بیان اینکه روند فعالیت های این هیات به صورت کاملا شفاف در حال مستندسازی است ، اظهار داشت : از هر گونه انتقاد سازنده و مشورت در جهت ارتقای وضعیت هیات کاراته استان استقبال می کنیم.

صوفی با اشاره به نقش هیات های کاراته شهرستان در شناسایی استعدادهای کاراته گفت : در هیات های شهرستانی روسای هیئت کارگزاران سیاست های  هیات استان هستند و تشکیل یک شورای سیاستگذاری با حضور روسای هیات ها و پیشکسوتان می تواند تولید فکر کند و برنامه ریزی های موثری در جهت توسعه ورزش کاراته داشته باشد .

وی خطاب به روسای هیات های شهرستان ادامه داد : به دنبال یک هویت صنفی برای کاراته باشید و در جهت ارتقای رشته کاراته فرهنگ سازی نمایید.

صوفی ادامه داد : بازیکنان پر افتخار ، مربیان خوب و مجرب در گذشته داشته ایم که در مدار اخلاق فعالیت کرده اند و اکنون نیز باید برای مسابقات جهانی و المپیک به دنبال پرورش استعداد و حمایت از قهرمانانی باشیم که متعهد و اخلاق مدار هستند و با تلاش و همت عالی در حال تمرین مستمر هستند.

 وی همچنین به دعوت از "محمد مهدی قاهری" کاراته کای خوش آتیه گیلانی پس از حدود چهار سال در رده بزرگسلان اشاره کرد و حضور ایشان را به فال نیک گرفت تا راهی برای ورود دیگر قهرمانان گیلانی در تیم ملی بزرگسالان باشد.

رییس هیات کاراته گیلان همچنین از بخش بندی  مسابقات انتخابی در شهرستانهای استان به مناطق 7 گانه خبر داد و افزود : انتخاب ورزشکاران با توجه به سهمیه ی مناطق  و با برگزاری مسابقات شهرستانی صورت میگیرد و پس از اینکه این افراد با توجه به سهمیه بندی در شهرستان خود انتخاب شدند برای عضویت در تیم منتخب استان میبایست در رقابتهای استانی شرکت کرده و پس از آنکه به عضویت تیم استان در آمدند تمامی هزینه حضور در مسابقات کشوری این تیم منتخب به عهده هیئت کاراته استان می باشد.

وی ادامه داد :  این نوع انتخاب با عدالت محوری همراه خواهد بود و هیات کاراته استان دغدغه ای در مورد این مهم نخواهد داشت و میزان مشارکت هیات های شهرستانی در این مسابقات زیاد خواهد شد و ورزشکاران انتخابی به هیات استان برای اعزام و شرکت در مسابقات معرفی خواهند شد .

صوفی در پایان گفت : هدف از این طرح درگیری اداری و فنی هیئت های شهرستانی و همچنین درآمد زایی هیئت های شهرستانی است .هر چه نسبت میان اهالی کاراته و هیات های شهرستانی قوی تر شود بازدارندگی و مقاومت اثر بیشتری در قدرت هیات استان خواهد داشت. نباید حذف را نشانه قرار داد باید فضا طوری باشد که همه به میدان بیایند و حرف خود را بزنند.

وی اضافه کرد :  هیات کاراته استان خانه تمام کاراته کاها می باشد و اقتدار کاراته گیلان موجب غرور است اما این اقتدار باید با وحدت و همدلی باشد. جوانان ما سد شکن و پایدار هستند ولی همیشه مظلوم بوده اند و آنچه که حق آنها در کاراته بود به آن نرسیده اند. باید در عمل ،  توجه ی ویژه ای به این آرمانها داشته باشیم و امروز کاراته نیاز به آرامش و راه اصولی دارد.

شایان ذکر است در این جلسه ، روسای هیات های شهرستانها ضمن تبریک انتخاب " مزدا صوفی " به سمت ریاست هیات کاراته استان گیلان ، حمایت خود را از برنامه های مدون و تعیین شده توسط ریاست هیات را اعلام کردند .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: