به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان سرهنگ "مجید حسینی" در تشریح این خبر گفت: در پی طرح شکایت خانمی 34 ساله در پلیس فتا بندرانزلی مبنی بر اینکه در شبکه اجتماعی اینستاگرام فردی ناشناس اقدام به ایجاد صفحه جعلی با نام و تصاویر خصوصی وی کرده است بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به حساسیت موضوع به دلیل هتک حرمت و آسیب روانی وارد شده به شاکیه٬ ماموران با استفاده از شگردهای پلیسی هویت و مخفیگاه متهم را که مردی 30 ساله و ساکن بندرانزلی بود را شناسایی کردند.

وی ادامه داد: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و دستور دستگیری و انجام تحقیقات اولیه از متهم اخذ شد.

سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه متهم پس از تحقیقات تخصصی به جرم ارتکابی اعتراف کرد، بیان داشت: برابر اعترافات، متهم برای انتقام از خواهر شاکیه به دلیل دست رد به درخواست‌های دوستی وی، شروع به مزاحمت و انتشار این تصاویر کرده بود.

فرمانده انتظامی بندرانزلی با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی گرفت، اضافه کرد: برخی افراد با آلبوم انگاری پروفایل٬ اقدام به بارگذاری عکس‌های متعدد شخصی و خانوادگی می‌کنند و در واقع این پروفایل‌ها هدف خوبی برای رفتار مجرمانه هستند و اکثر بانوانی که از انتشار عکس و یا در اختیار قرار گرفتن عکس‌هایشان در فضای مجازی اعلام شکایت می‌کنند٬ اظهار می‌دارند که بنیان خانواده و حیثیت فردی ایشان دچار تزلزل شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: