به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان سردار "عزیزاله ملکی" با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستا‌های ساحلی شهرستان لنگرود، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی استان افزود: ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند.

سردار ملکی بیان داشت: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد فردی 2 هزار و 500 متر مربع از اراضی ساحلی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را با سیم‌خاردار محصور و در آنجا آلاچیق احداث کرده است.

وی اظهار داشت: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

سردار ملکی با بیان اینکه کارشناسان ارزش زمین تصرف شده را 37 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند تصریح کرد: در این راستا متهم 39 ساله با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با تاکید بر حفظ بیت‌المال و لزوم مراقبت از اراضی ملی و منابع طبیعی، به عزم راسخ پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با پدیده زمین‌خواری اشاره کرد و از شهروندان خواست برای حفظ و حراست از اراضی و منابع ملی که متعلق به همه و نسل آینده است در صورت مشاهده یا اطلاع از هرگونه موارد مشابه، مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: