به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ دکتر ارسلان زارع  در نشست فرمانداران با قدردانی از تلاش های آنان برای آماده سازی مراکز حوزه های انتخابیه، گفت: همواره باید به مولفه های سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت انتخابات توجه شود.

استاندار گیلان افزود: فرمانداران از همه ی ظرفیت های مختلف دستگاه های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، ائمه جمعه، رسانه ها، و مولفه های تأثیرگذار به منظور امید آفرینی، افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت مردمی بهره ببرند.
 
دکتر زارع رعایت بی طرفی را اصل مهم در روند برگزاری انتخابات دانست و گفت: رعایت بی طرفی و اجرای مر قانون به افزایش مشارکت در انتخابات نیز کمک می کند و همیشه باید به آن توجه کنیم.
 
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: اشرافیت به مباحث قانونی یاری گر شما در اجرای صحیح انتخابات است.
 
دکتر زارع اظهار داشت: انتخابات تجلی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران و مظهر اراده ی ملت ایران برای مشارکت در سرنوشت سیاسی خود است.
 
داوطلبان برای سهولت ثبت نام و اجتناب از هرگونه معطلی به هنگام مراجعه برای ثبت نام، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.
 
حدود دو هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده است.
 
استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و ۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.
 
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: