به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ غلامحسین ولدی اظهار داشت:  در مدت 9 ماهه نخست امسال مجموعا 235 هزار و 62  نفر مسافر از طریق راه آهن شمال 2 جابه جا شدند که از این مقدار 120 هزار و 437  نفر مسافران ورودی به ایستگاه رشت و 114 هزار و 625 نفر مسافر خروجی ایستگاه رشت را شامل می شوند.

وی ضمن اشاره به اینکه مصرف سوخت ناوگان ریلی نسبت به جاده ای یک هفتم است، بیان کرد: حذف این تعداد اتومبیل از سطح جاده ها علاوه بر کاهش سوانح جاده ای باعث کاهش آلاینده های زیست محیطی می شود.

مدیرکل راه آهن شمال 2 ادامه داد: قطار مسافری رشت به تهران و برعکس از تاریخ 15 اسفند به صورت همه روزه در این مسیر تردد می کند.

وی اضافه کرد: قطار مسافری رشت به مشهد و برعکس از تاریخ 11 آبان به صورت همه روزه در این مسیر تردد می کند و تا قبل از این تاریخ به صورت یک روز در میان در مسیر مذکور قرار می گرفت.

وی تصریح کرد: با احتساب قطار گردشگری خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار تا کنون 13 رام قطار گردشگری وارد استان گیلان شده است.

ولدی به ظرفیت های گردشگری استان گیلان اشاره کرد و گفت: انتظار می رود در آینده تعداد قطارهای گردشگری ورودی به استان گیلان افزایش یابد.

وی اضافه کرد: افزایش ظرفیت قطارهای گردشگری گیلان در ایام نوروز از اولویت های این اداره کل به شمار می رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: