به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با توجه به وقوع سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در پی وقوع سیل و آبگرفتگی در استان سیستان و بلوچستان و شدت‌ یافتن طغیان رودخانه‌های فصلی که باعث زیرآب رفتن بسیاری از شهرستان‌های استان به خصوص در جنوب سیستان و بلوچستان شده است، بسیاری از هموطنان ناچار به خروج از منازل مسکونی خود و زندگی در اردوگاه‌های اسکان اضطراری شده‌اند.

ولی پور ضمن اشاره به فراخوان کمک جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار کرد: به منظور تامین نیازهای مردم آسیب‌دیده از سیل در استان سیستان و بلوچستان، جمعیت هلال احمر استان گیلان در نظر دارد تا نسبت به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین محترم، سازمان های مرتبط و مردم نوعدوست استان گیلان برای هموطنان خود در سیستان و بلوچستان اقدام نماید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به نحوه ارسال کمک های نقدی مردم نوعدوست گیلان اذعان داشت: هموطنان برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان می‌توانند کمک های نقدی خود را از طریق حساب شماره ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌های کشور یا کد دستوری #١١٢* و یا شماره کارت‌های ۶١٠۴٣٣٧٩٩٩٩٩٩٩٩۶ نزد بانک ملت و ۵٨٩۴۶٣١٨۵٠٢۵٩٧٣٠ نزد بانک رفاه کارگران واریز نمایند.

ولی پور تصریح کرد: برای اهداء کمک های غیرنقدی نیز مردم عزیز استان می خوانند به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر استان گیلان مراجعه نمایند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با توجه به نیاز مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان به اقلام غیرنقدی، خاطرنشان کرد: انواع پتو، موکت، زیرانداز نو، مواد غذایی و بهداشتی از جمله اقلامی است که مردم نوعدوست استان گیلان از طریق جمعیت هلال احمر به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اهداء کنند.

ولی پور یادآور شد: به جهت عدم امکان ارسال اقلام و پوشاک دست دوم به مناطق آسیب دیده ناشی از سیل  ،از تحویل این اقلام به جمعیت هلال احمر خودداری نمایند.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: