به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ هادی حیدری در گفت و گو با خبرنگار برنا در بندرانزلی با اشاره به اقدامات شهرداری برای پیشگیری از ویروس کرونا اظهار کرد: در پی گسترش ویروس کرونا در استان گیلان، اقدامات لازم در جهت تأمین سلامت شهروندان را طی ابلاغی به شهرداری اعلام کردیم.

وی افزود: آموزش کارکنان شهرداری، شست و شو و ضدعفونی روزانه ناوگان عمومی شهر، به تعویق افتادن تمامی برنامه های جمعی، آموزش شهروندان از طریق بیلبوردها و همچنین توزیع مواد ضدعفونی کننده، دستکش و ماسک به پاکبان ها از جمله اقدامات شهرداری انزلی بوده است.

رئیس شورای شهر بندرانزلی با اشاره به دیگر ابلاغیه شورا به شهرداری تصریح کرد: جمع آوری زباله ها از سطح شهر در این مدت به صورت منظم تر و در تعداد دفعات بیشتر، ضدعفونی کردن مستمر گرم خانه شهرداری، تهیه و ابلاغ دستورالعمل و نظارت بر نحوه تدفین موارد مشکوک و قرنطینه اطرافیان متوفی، محدودیت ساعات حضور کارکنان در ادارات از طریق دورکاری و فعالیت شیفت کاری و همچنین تهیه دستورالعمل لازم بر اساس دستور‌ات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز دانشگاه علوم پزشکی استان از دیگر ابلاغیه شورا به شهرداری بود.

حیدری با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران شهرداری انزلی در آمادگی کامل قرار دارد، بیان داشت: همه اعضا در آماده باش کامل هستند و به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شهروندان خواهند بود.

وی  اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی را برای کاهش شیوع بیماری کرونا در سطح شهرستان را بسیار مفید دانست و گفت: همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و امیدواریم اقدامات پیش بینی شده ما موجب کاهش شیوع بیماری کرونا شود.

رئیس شورای شهر بندرانزلی با بیان اینکه به یاری خداوند متعال و اهتمام می توانیم از این دوران گذر کنیم، یادآور شد: همدلی و اقدامات پیشگیرانه می تواند یاری رسان عبور از این وضعیت باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: