به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در اولین جلسه ستاد پیگیری و تحقق جهش تولید این شهرستان اظهار داشت: برای عملی شدن جهش تولید باید جهش در ایده ها و افکار در راستای افزایش تولیدات در همه حوزه ها صورت گیرد.

حسن رستم زاد ادامه داد: شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در هر بخش باید مورد توجه تولیدکنندگان و دست اندر کاران فعال در این بخش باشد زیرا از دیگر مباحث تاثیرگذار و کلیدی در تحقق جهش تولید بحث شناخت و آگاهی از توانمندی های است که به صورت بالقوه در حوزه های مختلف وجود دارد وباید به صورت بالفعل درآید.

وی افزود: راه حل رفع مشکلات، کار کردن علمی و با برنامه و مطالعه  در آن بخش همراه با پشتکار است تا ضمن پشت سر گذاشتن دغدغه ها در راستای تعالی جامعه گام برداریم.

رستم زاد اضافه کرد: باتوجه به تلاش و کار در دین اسلام به عنوان کاملترین دین در می یابیم از ابتدای خلق بشر تلاش و کوشش مورد تاکید بوده است و کسی که تلاش و فعالیت می کند نتیجه آن را هم در زندگی خود می بیند.

فرماندار آستارا اظهار داشت: در سال جهش تولید مدیران شهرستان باید با شجاعت و اقدام جهادی در زمینه های مختلف و هماهنگ با فرمانداری در راستای تحقق شعار سال اقدام نمایند و این اقدامات در پایان سال 99 در ارزشیابی آنان به طور مستقیم تاثیر گذار خواهد بود.

رستم زاد یادآور شد: با توجه به نام گذاری های رهبر معظم انقلاب در می یابیم که نامی که برای هر سال انتخاب می کنند مکمل نامگذاری سال قبل و زمینه برای سال آینده است و میزان تحقق شعارها در هر سال در سال بعدی تاثیر مستقیم دارد.

فرماندار آستارا تاکید کرد: مسئولین مربوطه باید ضمن بهره مندی از ظرفیت عظیم ارتباط با کشورهای اوراسیا  و بازاریابی برای تولیدات داخلی جهت صادرات در صدد توسعه مراودات بخصوص بهره مندی از ظرفیت شهرستان آستارا با توجه به قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی و نزدیک ترین نقطه به این کشور ها و دارا بودن سه مرز ریلی، دریایی و خشکی برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

رستم زاد افزود: اصلاح برخی قوانین و دستورالعمل هایی که سرعت تولید را میگیرند و باعث می شوند که برخی تولید کنندگان در مراحل آن حتی منصرف شوند و به سرمایه گذاری در بخش های دیگر به جز تولید روی آورند باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مدیران باید با برنامه ریزی دقیق و درست زمینه سرمایه گذاری که راه برون رفت از رکود را فراهم نموده و موانع سرمایه گذاری و تولید که عامل اصلی و مانع تحقق شعار سال است را برداشته و تولید را تسهیل نموده و به عنوان کسانی که نظام جمهوری اسلامی ایران به آنان اعتماد کرده و به عنوان مدیر قرار داده باید در بحث تحقق شعار سال پیشتاز باشند و با ارائه نظرات کارشناسی شده، علمی و عملی برای تحقق جهش تولید تلاش کنند.

رستم زاد در پایان گفت: راه برون رفت از مشکلات تکیه بر تولیدات داخلی است و تولیدکنندگان نیز باید با افزایش کیفیت محصولات در صدد  جلب اعتماد مردم، جامعه را به استفاده از تولیدات داخلی سوق دهند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: