مسعود دهقان در گفت‌و‌گو با خبرنگار برنا در یزد، با بیان اینکه اداره کل پست یزد به عنوان یک نهاد خدماتی و ارتباطی با سایر بخش‌های اقتصادی‌ در ارتباط بوده، اظهار داشت: با توسعه دیگر بخش‌های خدماتی نیاز به خدمات پستی بیش از پیش احساس می‌شود.

مدیرکل پست یزد با اشاره به گستردگی خدمات و وظایف شرکت پست گفت: شرکت پست در عصر امروز به عنوان ابزاری جدی در توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فعالیت می‌کند.

دهقان حمل و نقل، خرید و فروش کالاهای مختلف، خدمات مالی و بانکی، خدمات بیمه، خدمات لجستیک و خدمات فرهنگی را از جمله اقدامات و وظایف شرکت پست در راستای ارائه خدمات مفید به جامعه عنوان کرد.

وی افزود: شرکت پست نقش مهمی در صرفه جویی هزینه و زمان، افزایش بهره وری ملی، سامان دهی و بهبود ارایه خدمات دولتی، جلوگیری از ترددهای مکرر و بی‌رویه درون شهری، کاهش آلودگی زیست محیطی، کوچک شدن پیکره سازمان‌های دولتی، ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت برقراری ارتباط دو سویه مردم با دستگاه‌های دولتی، جلوگیری از مراجعه حضوری افراد، کاهش بروکراسی و فساد اداری کاهش ترافیک و ترددهای درون شهری را، از دیگر ویژگی‌های استفاده از خدمات پستی در جامعه دانست.

دهقان کاهش شکاف دیجیتال، رفع محرومیت و اشتغال زایی را از جمله شاخص‌ترین ویژگی‌های شرکت پست دانست و بیان کرد: پست به عنوان گسترده‌ترین شبکه ارتباطی با خدمت رسانی در مناطق غیر برخوردار از طریق دفا‌تر خدمات ارتباطی روستایی باعث توسعه مناطق روستایی شده است.

مدیرکل پست استان یزد با اشاره به وجود 207 واحد پستی در استان ادامه داد: در استان یزد 77 واحد پست شهری که شامل 62 دفتر خدمات ارتباطی، 15 دفتر پست دولتی و130 واحد پست روستایی که شامل 113 دفتر آی سی تی روستایی و 17 نمایندگی پستی است در حال ارائه خدمات به مردم هستند.

وی با اشاره به وجود 302 صندوق و 95 خط پستی در استان یزد تصریح کرد: توزیع بیش از 7 میلیون و 605 هزار مرسوله پستی با سرانه 13، از جمله اقدامات انجام شده در شرکت پست استان یزد است.

دهقان با بیان اینکه سرانه مرسوله پستی در سال 93 بیش از 30 درصد نسبت به سال 92 افزایش داشته است، اظهار داشت: بهنگام سازی بیش از 338 هزار اطلاعات کدپستی استان، نصب 54 هزار و 470 پلاک کدپستی شهری و روستایی و راه اندازی سیستم مدیریت پاسخگویی به شکایات ازطریق سایت eop. post. ir از دیگر اقدامات انجام شده در شرکت پست استان یزد است.

وی انعقاد قرارداد قبول و توزیع دفترچه‌های بیمه سلامت، انعقاد قرارداد صدور و نصب پلاک کدپستی واحدهای دامی استان یزد و انطباق اطلاعات کدپستی اداره کل دامپزشکی، انعقاد قرارداد توزیع گواهی پزشکی قانونی در آدرس متقاضیان، انعقاد قرارداد توزیع دعوت نامه و ابلاغ رای اجرای احکام شهرداری یزد را، از دیگر اقدامات انجام شده در بخش قراردادهای شرکت پست استان یزد دانست.