به گزارش برنا؛ "محمد رضا نصیری" معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی یزد در این خصوص اظهار داشت: در راستای توصیه های دولت محترم تدبیر وامید در استفاده از انرژیهای پاک و تجدیدپذیر و کاهش گازهای گلخانه ای و صرفه جویی از هدر رفتن سوختهای فسیلی، مدیریت هتل سنتی داد اقدام به ایجاد سایت ٢٠ کیلوواتی فتوولتاییک در بام این هتل نموده است.

این مقام مسئول با اشاره یه اینکه این نیروگاه سالانه از تولید ٢٥ تن گاز دی اکسید کربن جلوگیری می کند ،گفت: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر از راهکارهای اساسی در تأمین انرژی جهان است و در ایران نیز استان هایی مانند یزد با توجه به تابش بالای خورشید، روزهای آفتابی زیاد و وزش بادهای فصلی، این شرایط به نحو مطلوب فراهم است.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در ادامه تصریح کرد: با احداث این نیروگاه خورشیدی ، هتل داد به عنوان اولین هتل سبز استان یزد و یکی از نخستین هتلهای خورشیدی ایران قلمداد می گردد.

گفتنی است: هتل سنتی داد به عنوان اولین نیروگاه تجدید پذیر مشمول طرح خرید تضمینی برق در استان یزد بوده که نیروگاه خورشیدی آن با هزینه ای بیش از 100 میلیون تومان احداث شده است.