به گزارش برنا، «جواد فرشباف ماهریان» در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سازمان تعیزرات حکومتی استان یزد، با بیان این که لازم است از تلاش‌های مسئولان نظام انقلاب اسلامی سپاسگذار باشیم، اظهار کرد: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد آمد و رفت‌های مدیران متعهد و شایسته بوده‌ایم.

وی با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی، گفت: اگر مقوله اقتصاد مقاومتی را سکه‌ای دو رو در نظر بگیریم یک روی سکه اقتصاد مقاومتی، تولید و روی دیگر آن مبارزه با قاچاق است.

فرشباف ماهریان با اشاره به نقش تعزیرات حکومتی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، افزود: حراست از دستاوردهای نظام مهمترین رسالت تعزیرات حکومتی است.

معاون تعزیرات حکومتی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که ایران 17 کشور بزرگ جهان است، تصریح کرد: ایران کشوری است که به طور همزمان دارای چهار اقلیم آب و هوایی است.

این مقام مسئول با بیان این که در ایران نزدیک به 23 میلیون خانوار زندگی می کنند، افزود: ایران به دلیل ظرفیت‌های زیست محیطی و موقعیت جغرافیای ظرفیت بالایی در تأمین نیازهای داخلی دارد.

وی بحث مبارزه با قاچاق از مبادی ورودی تا منازل را ضروری دانست و بیان کرد: ارتقای تولید داخلی نقش مهمی در مبارزه همه جانبه با قاچاق کالا و ارز ایفا می کند.

فرشباف ماهریان افزایش تولیدات داخلی و همچنین ایجاد تنوع در تولیدات بومی را از دیگر ضرورت های اجرایی در راستای توسعه اقتصادی کشور و مبارزه با قاچاق انواع کالا و ارز عنوان کرد و ادامه داد: تحقق ارزش‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان اولویت اصلی توسعه کشور در دستور کار سازمان تعزیرات حکومتی کشور قرار گرفته است.