به گزارش برنا؛ دکتر «علی‌محمد عبدلی» در حاشیه افتتاح هفتمین کنگره بین المللی و جشنواره دانشجویی طب تولید مثل همراه با دومین کنگره ژنتیک تولید مثل و اولین کنگره ایمونولوژی تولید مثل در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، اظهار کرد: امسال هم این کنگره به دنبال دیگر کنگره‌های طب تولید مثل به فاصله دو سال به میزبانی استان یزد برگزار شده است.

وی با بیان این که ابتکار برگزاری کنگره طب تولید مثل برای اولین بار توسط پرفسور افلاطونیان انجام شده است، افزود: آموزش دانشجویان و ایجاد عرصه‌ای برای همفکری بیش از پیش مهمترین هدف برگزاری این کنگره است.

معاون پژوهشکده علوم تولید مثل یزد، گفت: در این کنگره سه روزه بیش از 400 مقاله به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد 150 مقاله به صورت پوستر به نمایش گذاشته می‌شود.

دکتر عبدلی تصریح کرد: از تعداد کل مقالات پذیرفته شده 15 مقاله به عنوان مقاله برتر معرفی و تجلیل می‌شوند.

این مقام مسئول در ادامه ارائه 40 مقاله به صورت سخنرانی را از دیگر برنامه‌های این کنگره دانست و بیان کرد: در کنار برنامه ارائه مقالات چهار کارگاه تخصصی و فوق تخصصی سلول‌های بنیادی و لاپراسکوپی برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی هفتمین کنگره بین‌المللی طب تولید مثل خاطرنشان کرد: جنب این کنگره نمایشگاهی از محصولات مرتبط با علوم تولید مثل و عمومی احداث شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر اساتید شاخص کشور که در زمینه طب تولید مثل فعالیت می‌کنند، اساتیدی از کشورهای استرالیا، اتریش، هلند، اکراین، انگلیس، ایتالیا، دانمارک، آلمان و ژاپن در این برنامه حضور دارند و به بیان دیدگاه‌های خود می‌پردازند.

گفتنی است؛ هفتمین کنگره بین‌المللی طب تولید مثل یزد از جمعه هشتم اردیبهشت ماه به مدت سه روز به میزبانی یزد برگزار می‌شود.