به گزارش برنا، «محمدجواد رامشک» در دومین جلسه آموزشی توجیهی هیئت بازرسی انتخابات شهرستان‌های استان، اظهار کرد: هیئت بازرسی مرکزی انتخابات کشور در وزارت کشور تشکیل و به تبع آن در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز تشکیل شده است که این هیئت در استان دارای پنج عضو و در شهرستان‌ها دارای سه عضو است.

وی دربارۀ تعداد بازرسان و سربازرسان صندوق‌های انتخابات شعب اخذ رای استان، گفت: جمعاً 876    بازرس برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در یزد مشغول به کار می‌شوند.

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری در ادامه با بیان این که به ازای هر صندوق رأی یک بازرس و به ازای هر 15 صندوق یک سربازرس به کار گرفته می‌شوند، افزود: لازم است هیئت‌های شهرستانی پس از تعیین و تأیید بازرسان و سربازرسان، برنامه‌ریزی لازم را برای تشکیل جلسه‌های توجیهی آموزشی بازرسان و سربازرسان در شهرستان‌ها انجام دهند .

گفتنی است؛ در این جلسه توجیهی، آموزشی ضمن استفاده از مطالب بازرسی انتخابات کشور که به صورت ویدیو کنفرانس ارائه شد، به پرسش‌های هیئت‌های شهرستانی پاسخ داده و مقرر شد هیئت‌های شهرستانی در اسرع وقت برای معرفی بازرسان و سربازرسان اقدام و در نهایت اسامی آنها در سامانۀ جامع انتخابات ثبت شود.

 همچنین گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی رؤسای هیئت‌های بازرسی شهرستان‌ها بیان و مقرر شد هیئت‌های شهرستانی تخلفات احتمالی انتخابات را جمع‌آوری و با هماهنگی هیئت استان برای درج در سامانۀ جامع انتخابات اقدام شود .