به گزارش برنا، «محمدحسین دیرند» از آغاز ثبت‌نام بیست و دومین دوره فن‌ورز برق‌کاری شبکه هوایی خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام و تحویل مدارک علاقمندان به شرکت در دوره فن‌ورز هوایی، بیستم اردیبهشت ماه خواهد بود .

وی اضافه کرد: اصل مدارک شامل شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت به همراه فایل عکس در ابعاد 400*300  با فرمت JPG  و ظرفیت 50 کیلوبایت و معرفی‌نامه از شرکت پیمانکاری برای ثبت‌نام الزامی است.

دیرند آموزش تشخیص مراحل تولید، انتقال و توزیع ، توانایی اجرای استانداردهای تضمین کیفیت ، توانمندی در صعود و فرود از پایه‌های برق، آشنایی با فرآیند ایجاد شبکه و مباحث اندازه گیری، توانایی تهیه گزارش عملیات، نصب و کنترل پست شبکه هوایی‌، آشنایی با انواع خاموش کننده‌ها و اطفاء حریق در کنار مباحث کمک‌‌های اولیه  را از سرفصل های آموزش تئوری بیست و دومین دوره فن ورز شبکه هوایی  بیان کرد .

وی اضافه کرد: توانایی هزینه‌یابی و تهیه گزارش عملیات، فراگیری روش های نصب ترانسفورماتورها و کنترل نهایی شبکه ، روشهای پیشگیری از حوادث، ایمنی و بهداشت کار در برنامه‌های آموزشی گنجانده شده است .

وی داشتن توانایی جسمی و علمی، احساس مسئولیت و تعهد به سازمان و صنعت برق را از ضرورت‌های یک برق کار شبکه هوایی دانست و خاطرنشان کرد: افراد آموزش دیده آزاد پس از طی دوره‌های تئوری و عملی می‌توانند در قالب نیروهای پیمانکاری‌، مشغول فعالیت شوند .

مدیر دفتر برنامه‌ریزی نیروی انسانی و آموزش شرکت توزیع نیروی برق استان یزد اضافه کرد: اشتغال زایی و تامین نیروی آموزش دیده و حرفه ای در صنعت برق به عنوان مهمترین اهداف این دوره آموزشی مد نظر قرار گرفته است.