به گزارش خبرگزاری برنا از استان یزد، مسعود شریعتی در آیین تجلیل برترین های کمیته خدمات درمانی هیات پزشکی ورزشی استان یزد با تاکید بر اینکه ورزش نقش موثر و تاثیر گذاری در زمینه سلامت فرد دارد، اظهار کرد: خانواده ‌ها در حوزه سلامت، توجه ویژه دارند و این مسئله امسال فرایند صعودی داشته و توجه خانواده ها به حوزه ورزش افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه هر ورزشکار باید از بدو ورود به اماکن ورزشی و آغاز فعالیت خود تحت پوشش بیمه ورزشی قرار بگیرد، افزود: از آنجا که حفظ سلامتی ورزشکاران از اولویت های این اداره بوده، تلاش کردیم که آنان را در تمام مراحل همراهی کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد اظهار داشت : آگاه نبودن ورزشکاران از مزایای کارت بیمه ورزشی باعث شده است تا آمار ورزشکاران بیمه شده در حد انتظار بالا نرود که به حتم با تلاش هیات پزشکی ورزشی، هیات های ورزشی و باشگاه داران می توان به هدف مورد نظر رسید.

شریعتی با بیان اینکه باید با عملکرد درست و دقیق در مسیر تحقق اهداف پیش بینی شده توسط اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون پزشکی ورزشی و همچنین خدمت به ورزشکاران استان گام برداریم تا حضور در عرصه های مهم میادین ورزشی با موفقیت بیش از پیش همراه باشد، اظهار داشت: از مدیران باشگاه ها، سرپرستان تیم ها، مربیان و بازیکنان شاغل در تیم ها و رشته های مختلف ورزشی، رئیسان هیأت های ورزشی می خواهم که به هیچ عنوان موضوع بیمه ورزشی را به تاخیر نیاندازند.

وی ادامه داد: باید با برنامه ریزی و تلاش همه جانبه در امر اطلاع رسانی ، عموم مردم از نحوه چگونگی اخذ بیمه ورزشی ، خدمات و مزایای این بیمه آشنا شوند تا تمامی افراد جامعه که فعالیت های بدنی و ورزشی دارند، تحت بیمه ورزشی قرار گیرند.

در ادامه این نشست دکتر حمیدرضا فلاح نژاد رئیس هیات پزشکی ورزشی استان یزد هم  ضمن تبیین و تشریح کارکردهای ورزش در سلامت جامعه، به معرفی خدمات حوزه پزشکی ورزشی استان پرداخت و از آمادگی و ظرفیت این هیأت جهت ارائه خدمات درمانی، مشاوره ای و آموزشی خبر داد.