به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، محمد دریجانی مدیرکل بیمه سلامت استان یزد از اجرای طرح نسخه الکترونیک خبر داد و بیان داشت: این طرح هدفمند در یزد از ابتدای تیرماه به صورت پایلوت در شهرستان تفت اجرا خواهد شد و پس از آن شهرستان های میبد و اردکان محل اجرای این مهم خواهند بود.

وی با بیان اینکه این طرح تا پایان سال 98 در تمامی مراکز خصوصی، مطب پزشکان، مراکز آزمایشگاهی و پاراکلینیکی استان یزد اجرا می شود، تصریح کرد: درمجموع آمادگی اجرای این طرح به‌صورت کامل توسط سازمان وجود دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد ادامه داد: با انجام مراحل تست و با بررسی‌های صورت گرفته برای نبود مشکل در این طرح، از زمان شروع این طرح، شهروندان برای مراجعه به مطب پزشکان نیازی به ارائه دفترچه و نسخه ندارند و با استفاده از یک کد رهگیری، مراحل ویزیت آنها انجام می‌شود.

دریجانی همچنین در ارتباط با مزایای نسخه الکترونیک گفت: با استفاده از این تکنولوژی، کاربرد دفترچه کاهش پیدا می‌کند و به این ترتیب صرفه‌جویی بسیار خوبی در کاغذ صورت می‌گیرد و مهمتر از همه، اطلاعات جامع و کامل در استان ثبت و ضبط می‌شود.

وی یکی دیگر از اقدامات بیمه سلامت در یزد را طرح استان سبز دانست و افزود: از ابتدای اردیبهشت ماه سال گذشته و پیش از 14 بیمارستان دولتی دانشگاهی، پرونده کاغذی متقبل نشدیم و به این ترتیب حدود چهار الی 5 میلیون کاغذ A4 صرفه‌جویی شده است.