به گزارش برنا؛ بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۸۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۷، ازن با شاخص ۶۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۱ و منواکسید کربن با شاخص ۱۹ بوده است.

ایستگاه پارک قائم منطقه ۱۸ در شرایط پاک

بر این اساس،ایستگاه‌های پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۳۱،  شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۴۱ و سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۴۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق پاک بود.

ایستگاه شهرداری منطقه ۲۲ در وضعیت ناسالم

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۱۴۶ ، شریف منطقه ۲ با شاخص ۸۷ و  شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۸۱ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۳۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و چهار روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: