به گزارش برنا؛ کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص اهم فعالیت های جمعیت در بازه زمانی 25 تا 30 مردادماه گفت: پیرو مصوبات قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، خدمات جمعیت در واحدهای درمان اضطراری، مراکز واکسیناسیون و داروخانه ها تقویت شد و در ایام تعطیل سراسری از روز ٢٥ مرداد تا پایان روز ٣٠ مرداد با تمام توان به مردم خدمت رسانی شد.

او افزود: در این مدت به 681 هزار نفر خدمت رسانی شد. در همین راستا از 3 هزار و 786 نفر  استفاده و 7 بیمارستان RDH نیز راه اندازی شد. هلال احمر در عرصه تزریق واکسن نیز ورود کرد و در 113 مرکز واکسیناسیون تجمعی دانشگاه ها به ارائه خدمت پرداخت. همچنین ۱۵ مرکز واکسیناسیون توسط هلال احمر راه اندازی شد تا روند واکسیناسیون تسهیل شود و این آمادگی در مجموعه ما وجود دارد تا در صورت درخواست وزارت بهداشت بر تعداد این مراکز افزوده شود.

همتی خاطرنشان کرد: هم اکنون 5 مرکز درمانی جمعیت هلال احمر به عنوان مرکز تخصصی درمان کرونا فعالیت می کنند. از سوی دیگر تقریبا تمام ظرفیت بیمارستان نورافشار برای بیماران کرونایی اختصاص داده شده است. ورودی اورژانس در 6 روز در این بیمارستان 1691 مورد بوده که 1652 نفر پس از طی کردن مراحل درمانی ترخیص شده اند و از این تعداد 39 نفر همچنان بستری هستند.  787 نفر از مراجعین در این بازه زمانی به بیمارستان نورافشار خدمات تصویربرداری دریافت کرده و به 1225 نفر خدمات آزمایشگاهی ارائه شده است. خوشبختانه در این بازه زمانی میزان مرگ و میر در بیمارستان نورافشار به صفر رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: داروخانه های تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی طی روزهای گذشته و تعطیلات کرونایی در ایام ‌تاسوعا و‌عاشورای حسینی بدون تعطیلی و بی وقفه به بیش از 5 هزار و 292 هموطن خدمات دارویی ارائه کردند. تنها مشکل اساسی که در حوزه خدمات رسانی باعث ایجاد ازدحام مراجعین شده بود قطع سامانه های شرکت های بیمه بود که این حوزه نیز ساماندهی شد. همچنین در 13 داروخانه ساعت خدمات رسانی نیز افزایش یافته است تا شهروندان براحتی بتوانند داروهای مورد نیاز خود را تامین کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص سایر فعالیت های جمعیت هلال احمر در ایام تعطیلات کرونایی گفت: در این بازه زمانی 3 میلیون سرنگ نیز در مجموعه سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر تولید شده است. پس از تشکیل و اعلام مصوبات جلسه قرارگاه مبارزه با کرونا در ستاد مرکزی هلال احمر، 3 میلیون عدد سرنگ نیز در انواع مختلف تولید شد و سبب شد تا در این حوزه نیز کشور با کمبودی مواجه نشود. لازم به ذکر است در همین تعطیلات هفته گذشته در سه مرحله سه میلیون و 330 هزار دز واکسن وارد کشور شد و نقش موثری بر عدم توقف روند واکسیناسیون در کشور ایفا شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: