به گزارش برنا؛ در این نشست فرمانده یگان حفاظت درباره مهم‌ترین دستاوردهای این یگان در ۴ سال اخیر گفت: از مهم‌ترین اقداماتی که در این دوره صورت گرفت، می توان به بحث بیمه محیط‌بانان همچنین برقراری فوق العاده تخصصی این عزیزان اشاره کرد.

وی خرید ۱۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت تریل و تجهیز پاسگاه‌های محیط بانی به انرژی خورشیدی را از دیگر موارد شاخص عملکردی این یگان اعلام کرد و گفت: ۶۰۰ پاسگاه محیط بانی به ترتیب در حال مجهز شدن به انرژی خورشیدی هستند که تاکنون در این پروژه ۵۰ درصد پیشرفت داشته‌ایم.

وی به انتظاراتی که محیط‌بانان خدوم و بی ادعا در حوزه کاری مطرح می‌کنند اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم با پیگیری های حضرتعالی و مجموعه سازمان در موارد مطرح شده شاهد رسیدن به نتیجه مطلوب باشیم.

 

تلاش برای ارتقای حقوق محیط‌بانان

علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه از فداکاری‌ها و ایثار محیط بانان تقدیر کرد و گفت: تمام تلاش خود را برای حمایت از محیط‌بانان، ارتقاء حقوق و سایر مباحثی که می تواند محیط بانی را به جایگاه مناسب و شایسته ای برساند، به کار خواهم بست.

در ادامه این نشست فرمانده یگان حفاظت از ریاست سازمان درخواست کرد به دلیل اشتیاق فراوان محیط‌بانان به خصوص خانواده شهدا و جانبازان محیط‌بان با رهبر معظم انقلاب، امکان این دیدار پیگیری شود.

محبت‌خانی در ادامه خواستار تسریع در روند اداری نائل شدن محیط‌بانان به درجه شهادت و جانبازی و رایزنی با بنیاد شهید در این زمینه شد.

سلاجقه با اعلام مساعدت و موافقت در این خصوص گفت: با توجه به اینکه نیروهای یگان حفاظت سازمان، نماد شاخص سازمان محیط زیست شناخته می‌شوند، نیاز است که فرمانده یگان حفاظت به عنوان عضو شورای معاونان محسوب شده و فرماندهان استانی از جایگاه رئیس اداره به معاون مدیر کل استان ارتقا پیدا کنند همچنین با این سمت بتوانند با اعلام نظرات سازنده  در جلسات حضوری فعال داشته باشند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: