به گزارش خبرنگار برنا؛ جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حادثه آتش سوزی در یک بیمارستان واقع در خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی گفت: یک مورد حادثه آتش به سامانه ۱۲۵ شهرداری تهران اطلاع داده می شود.

او افزود: بلافاصله سه ایستگاه آتش نشانی به همراه تجهیزات تنفسی به محل اعزام می شوند.

ملکی تاکید کرد: با توجه به  اینکه ایستگاه ۴۶ در فاصله چند صد متری این محل بود در حداقل زمان و سریع به محل حادثه می رسد و مشاهده می شود در ساختمان درمانی ۷ طبقه و در داخل حیات مجموعه، فضایی با پوشش های سیمانی و پروفیل های آهنی به عنوان بخش تاسیسات درست شده است.

سخنگوی سازمان آتشنشانی گفت: بیشتر آتش مربوط به ورق های پشم شیشه، یونولیت و وسایل حفاظتی است و میزان شعله در ابتدا زیاد بود و به بخشی از تاسیسات آتش رسیده بود.

او ادامه داد: مشکل ورود شعله به بیمارستان وجود نداشت اما مقداری دود از طریق پنجره ها به داخل بخش ها نفوذ کرد و آتشنشانان همزمان با خاموش کردن آتش داخل بخش رفتند و مشغول تخلیه بیماران حاضر در طبقات شدند.

ملکی افزود: حدود ۳۰ نفر از بیماران برای جلوگیری از حادثه به بخش های امن تر منتقل شدند و بعد از ایمنی سازی به بخش ها بازگردانده شدند.

او گفت: خوشبختانه مورد مصدومیت و تلفات جدی مشاهده نشد ‌و آتش با حضور به موقع آتش نشانان به سرعت خاموش شد. در حال حاضر نیروها ایمن سازی کرده و کارشناسان در محل حاضر هستند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی در پایان تاکید کرد: یکی از ساختمان هایی که آسیب زا است، ساختمان هایی با کاربری درمانی بوده چرا کسانی که در این ساختمان ها حضور دارند بیماران هستند و به تنهایی از انجام کارهای خود بر نمی آیند و اگر اتفاقی رخ دهد قطعا می تواند وضعیت وخیم تر باشد. حادثه تلخ سینا اطهر را به خاطر داریم. بیمارستان ها باید در حداکثر ایمنی باشند.

 

IMG_20211022_073233_066

 

IMG_20211022_073230_882

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: