به گزارش برنا؛ علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه مدیری موفق است که یکی از معضلات محیط زیست تهران را حل کند، اظهار کرد: مدیریت پسماند‌ها یکی از علت‌های آلودگی هوا در تهران است لذا این موضوع به سمت و سوی هوشمندسازی در حال حرکت است تا حداقل بوی که در فضا منتشر می‌شود کاهش یابد.

او افزود: آرادکوه در مسیر فرودگاه حضرت امام (ره) علیه واقع است و مهمان‌های خارجی به واسطه پرواز‌های مختلف در تردد هستند، لذا زیبنده پایتخت ما نیست که افرادی با چنین فضایی مواجه شوند.

رئیس سازمان محیط زیست کشور با اشاره به اینکه باید از فناوری‌های نو و ابزار‌های دیجیتالی در بحث مدیریت پسماند‌ها استفاده شود، تصریح کرد: در بررسی‌ها مشاهده کردیم پسماندی که به این محل می‌آید دارای ۶۴ درصد رطوبت است، لذا باید برای این موضوع از مبدا فرهنگ سازی شود.

او افزود: ما به عنوان دستگاه ناظر به محمل‌ها سرکشی می‌کنیم، با دولت و شهرداری تهران برای دریافت مطالبات در ارتباط هستیم.

سلاجقه بیان کرد: موضوعات آلایندگی، حمل و نقل عمومی، عرضه بنزین یورو ۶ از اولویت‌های فعالیت ما است و در تهران نیز در وهله اول بحث آلایندگی و در ادامه موضوع مدیریت پسماند‌ها را در دستور اجرای کار‌های خود قرار دادیم.

انتهای پیام/

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: