به گزارش برنا؛ سردار «حسین اشتری» در حاشیه مراسم اختتامیه پیکارهای کشتی قهرمانی نظامیان جهان که در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود : نیروی انتظامی به لحاظ تجربیات خوبی که به دست آورده و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان و مدیریت برای برگزاری این دوره از مسابقات آمادگی لازم برای برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی ارتش‌های جهان در تهران را داشت.

وی تصریح کرد: سی و پنحمین دوره مسابقات کشتی نظامیان جهان که به میزبانی ایران برگزار شد، بار دیگر با برافراشته شدن پرچم کشورمان اقتدار نیروهای مسلح را همانند گذشته به نمایش گذاشت.

فرمانده ناجا با آرزوی موفقیت و اقتدار برای نیروهای مسلح در تمامی عرصه‌ها گفت: مسابقات سیزم نقطه عطفی در برقراری ارتباط هر چه بیشتر پلیس با ارتش‌ها و پلیس کشورهای دنیا بود.

سردار اشتری با تاکید براینکه مسابقات سیزم پیام‌آور صلح و دوستی برای جهان به شمار می‌رود از رسانه‌ها و خبرنگاران در پوشش این مسابقات قدردانی کرد.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: این فرمانده عزیز و برزگ ملت ایران اسلامی سبب افتخار برای ما و همه آزادی‌خواهان جهان است.

سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) روزهای ۳۰ آبان و اول آذرماه ۱۴۰۰ با حضور ۱۴ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان با کسب ۴ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی دست یافتند.

در پایان این مسابقات تیم ایران توسط مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم، بهمن تیموری در وزن ۷۹ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جواد در وزن ۵۷ کیلوگرم، محمدباقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم، فریبرز بابایی در وزن ۷۴ کیلوگرم و محمدحسین میرباغبان در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن ۷۰ کیلوگرم و هادی وفایی پور در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
در پایان این رقابت‌ها تیم روسیه با ۲۱۵ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، تیم کشورمان با ۲۱۰ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم ارمنستان با ۱۴۰ امتیاز بعنوان سوم رسید.

همچنین سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی نظامیان جهان (سیزم) نیز روزهای ۲ و ۳ آذرماه با حضور ۱۲ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز بعنوان قهرمانی رسید.

در پایان این مسابقات علی نوربخش در وزن ۵۵ کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم، حسین اسدی در وزن ۶۷ کیلوگرم و محمدرضا مختاری در وزن ۷۷ کیلوگرم به مدال طلا، جمال اسماعیلی در وزن ۸۲ کیلوگرم و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و پویا ناصرپور در وزن ۶۰ کیلوگرم، اشکان سعادتی‌فر در وزن ۷۲ کیلوگرم، حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.


در پایان این مسابقات تیم ایران با کسب ۲۰۰ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم روسیه با ۱۹۷ امتیاز نایب قهرمان شد.

انتهای پیام/

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: