به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی اداره كل بیمه سلامت استان مازندران، یحیی صالح طبری اظهار داشت: برای تمامی افراد زیر پوشش بیمه سلامت مازندران، کارت هوشمند صادر شده است، این افراد شامل یکهزار و ۸۶۸ تن از بیماران تالاسمی، یکهزار و ۵۹۱ دیالیزی، ۵۳۶ بیمار پیوند کلیه، ۱۷۲ نفر هموفیلی و ۷۹۸ نفر بیمار ام اس هستند.

وی به حمایت های بیمه ای بیماران خاص استان اشاره کرد و گفت: از هفت هزارو ۹۸2 بیمار خاص استان، چهار هزارو ۹۶۵ نفر برابر با ۶۲ درصد بیماران خاص استان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

مدیر کل بیمه سلامت مازندران با بیان اینکه با صدور کارت هوشمند، برنامه درستی از مقدار مورد نیاز دارو و مصرف بیماران خاص به دست می آید، گفت: در حال حاضر حمایت‌های بیمه ای از بیماران خاص افزایش یافته است و با توجه به اینکه در ۱۰ ماه گذشته قیمت ۱44 قلم دارو ویژۀ بیماران خاص و صعب العلاج و برخی از تجهیزات درمانی افزایش یافت، با توافق وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر (بیمه سلامت و تأمین اجتماعی)، داروها و ویزیت برای بیماران خاص بر اساس قیمت سال ۹۱ محاسبه می شود.

وی از کارت هوشمند بیماران خاص به عنوان کارت جیره دارویی با مزیت های مختلف یاد کرد و افزود: عدم مراجعه بیمار برای تأیید دارو به ادارات بیمه، تأیید نسخه در داروخانه ها و تعیین مقدار مورد نیاز و مصرف درست دارو از مزیت های کارت هوشمند بیماران خاص است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۱ بیمه سلامت مازندران ۹۰ میلیارد ریال برای بیماران خاص زیر پوشش هزینه کرد، افزود: در شش ماهه اول سال ۹۲ نیز 50 میلیارد ریال برای بیماران خاص هزینه شد.

صالح طبری به حمایت سازمان های بیمه گر از بیماران صعب العلاج از جمله شیمی درمانی اشاره کرد و گفت: فرانشیز شیمی درمانی بیماران سرطانی از سهیمه ۳۰ درصد به ۱0درصد کاهش یافت همچنین تعدادی از داروهایی که تا کنون در تعهد بیمه نبوده و هزینه های بالایی نیز دارند با فرانشیز 50 درصد تحت پوشش بیمه ای قرار گرفتند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: