دکتر محمد احمدیان اظهار کرد: از زمان شروع واکسیناسیون دانش‌آموزان تاکنون 264 هزار و 988 نفر از گروه سنی 12 تا 18 سال حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی که شامل پایه‌های هفتم تا دوازدهم می‌شوند دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند؛ همچنین از مجموع 553 هزار و 470 هزار دانش‌آموز متوسطه اول و دوم استان، تاکنون 408 هزار و 955 نفر دُز اول واکسنشان را دریافت کرده‌اند، به این ترتیب 75 درصد دانش‌آموزان استان و حوزه تحت پوشش این دانشگاه واکسن زده‌اند و به فاصله کمتر از یک ماه دُز دوم را دریافت خواهند کرد.

وی بیان کرد: واکسیناسیون دانش‌آموزان با گروه سنی 17 تا 18 سال که پایه دوازدهم و کنکوری هستند آغاز شد و در ادامه گروه سنی 12 تا 17 سال که پایه‌های هفتم تا یازدهم هستند اضافه شد.

مدیر سلامت جمعیت خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه واکسیناسیون دانش‌آموزان در 3 مرحله انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مراحل اول و دوم که شامل پایه دوازدهم و پایه‌های هفتم تا یازدهم بوده هم‌اکنون در حال انجام است، اما در خصوص زمان اجرای مرحله سوم که در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه‌های اول تا ششم بوده هنوز دستورالعملی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ نشده است.

دکتر احمدیان اضافه کرد: در کنار واکسیناسیون دانش‌آموزان، کار واکسیناسیون فرهنگیان هم در حال انجام است و تاکنون 84 هزار و 294 نفر از فرهنگیان استان و معادل 91 درصد دُز اول و 54 هزار و 233 نفر و معادل 58 درصد دُز دوم واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند.

وی در خصوص آخرین برنامه‌های انجام شده برای بازگشایی مدارس، تصریح کرد: بازگشایی مدارس در آبان ماه و متناسب با شرایط خواهد بود و اگر وارد موج ششم بحران کرونا شدیم طبق تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا اقدام خواهد شد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: