به گزارش برنا، مدیرعامل پتروشیمی پردیس در جریان این بازدید اظهار داشت: شرکت پتروشیمی پردیـس به عنوان عظیم ترین مجتمع  تولیدکننده آمونیـاک و اوره خاورمیانـه با تولید سالانه بیش از ۵ میلیون تن محصول در سال قدم های موثری برای ایجاد امنیت غذایی مردم ایران و جهان برداشته است.

جمشیدی با بیان اینکه سال مالی 1400 (مهرماه ۱۳۹۹ تا شهریورماه ۱۴۰۰) سال طلایی پتروشیمی پردیس در حوزه تولید، فروش و صادرات محصول است، اذعان کرد: این شرکت در یکسال گذشته بیش از پنج میلیون و سیصد هزار تن محصول اوره و آمونیاک تولید کرد که ۱۱۱.۹۱ درصد نسبت به برنامه ، ۱۰۲.۲۱ درصد نسبت به ظرفیت اسمی و ۱۱۸.۴۸ درصد نسبت به سال مالی ۹۹ افزایش داشته است.

وی افزود: این میزان تولید محصول در شرایطی صورت گرفته که بسیاری از صنایع به دلیل بروز شرایط کرونایی و مشکلات عدیده اقتصادی با رکود و کاهش ظرفیت تولید مواجه شده اند ولی پتروشیمی پردیس با برنامه ریزی، آینده نگری و تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر سرمایه انسانی متعهد، دلسوز و متخصص خود و همچنین با کنترل حوادث فرآیندی و کاهش قابل توجه میزان توقف در تولید به این موفقیت ارزنده و چشمگیر دست پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس با اشاره به نقش و جایگاه این شرکت در اقتصاد ملی و ارزآوری برای کشور گفت: اولین و مهمترین مسئولیت اجتماعی پتروشیمی پردیس تأمین امنیت غذایی مردم عزیز ایران است که این مهم نه تنها با تولید محصول استراتژیک اوره کشاورزی، بلکه با  تأمین اقلام مورد نیاز کشور در تهاتر با محصول تولیدی و ارزآوری و جلوگیری از خام فروشی اجرایی شده است.

وی ادامه داد: ما در یک سال گذشته 50 درصد بیشتر از تعهداتی که وزارت جهاد کشاورزی برایمان تکلیف کرده بود، به کشاورزان عزیز کود اوره تحویل دادیم، آن هم با 40 درصد مبلغی که برای تولید این محصول در پتروشیمی پردیس هزینه شده است. بدون تردید این اقدام پتروشیمی پردیس در قیمت نهایی محصولات کشاورزی و سفره مردم تأثیر به سزایی داشته است.

جمشیدی با بیان اینکه در سال های اخیر به دلیل شرایط تحریم واردات ذرت دامی یکی از مسائل چالش برانگیز کشور بوده است، تأکید کرد: شرکت پتروشیمی پردیس در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود در قبال جامعه ایران اقدام به واردات ذرت در قالب تهاتر با صادرات محصول اوره نمود تا صنعت غذایی کشور با مشکل جدی مواجه نشود. 

وی درخصوص مسئولیت اجتماعی پتروشیمی پردیس در قبال مناطق پیرامونی نیز بیان داشت: پتروشیمی پردیس به عنوان یکی از صنایع پیشرو در حوزه ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، همه ساله فعالیت های گسترده ای را برای ارتقای شاخص های آموزشی، بهداشتی، رفاهی، زیست محیطی و فرهنگی در سطح منطقه انجام می دهد که بخشی از این فعالیت ها در قالب پروژه های مشترک با شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه پارس و بخشی هم به صورت مستقیم توسط کمیته مسئولیت های اجتماعی شرکت عملیاتی شده است.

جمشیدی در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به مطالبات این شرکت از دولت تأکید کرد: بیش از 6000 میلیارد تومان از دولت بابت مابه التفاوت فروش اوره داخلی به قیمت تعیین شده با قیمت فروش صادراتی طلب داریم و انتظارمان از اعضای محترم کمیسیون صنایع و معادن این است که این مبلغ در بودجه سال آینده با هماهنگی وزارت اقتصاد در قالب تهاتر منظور شود.

 مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در پایان اظهار داشت: سهامدار عمده پتروشیمی پردیس،هلدینگ نفت و گاز پارسیان است که این مجموعه نیز بیش از 10 هزار میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد، امیدوارم دولت جدید و مجلس محترم برای تأمین نقدینگی و تداوم تولید در شرکت های زیرمجموعه نفت و گاز پارسیان چاره اندیشی کنند و اندکی از دغدغه ها و نگرانی های بازنشستگان محترم نیروهای مسلح که سهامداران این مجموعه هستند بکاهند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: