به گزارش برنا، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد روز جمعه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: تیم سازمان ملل در ایران که از سوی استفان پریسنر هماهنگ کننده مقیم این کشور هدایت می شود، به حمایت های خود از رسیدگی مقامات ایران به نیازهای سلامتی، انسانی و اجتماعی-اقتصادی افرادی که تحت تاثیر کرونا قرار گرفته اند، ادامه می دهد.
وی افزود: ما همچنین بر کمک به آسیب پذیر ترین افراد از جمله مهاجران، افغان های بدون مدرک که برای سال ها در ایران زندگی کرده اند و هزاران نفر که اخیرا از افغانستان به ایران وارد شده اند، تمرکز می کنیم.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل با اشاره به کاهش آمار روزانه ابتلا به کرونا در ایران گفت: تیم ما می گوید با افزایش افراد واکسینه شده، قربانیان روزانه کرونا در ایران درحال کاهش است.  سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است تاکنون ۷۲ میلون نفر در ایران واکسینه شده اند و این امر فشارها بر بیمارستان ها و نظام سلامت را کاهش داده است.
دوجاریک تصریح کرد تیم سازمان ملل در ایران بر اساس برنامه کواکس تاکنون ۱۲ میلیون واکسن به ایران منتقل کرده است. ایران همچنین یک میلیون واکسن را به صورت دوجانبه دریافت کرده است.
وی اظهار داشت: ما در تلاش برای اختصاص واکسن بیشتر به ایران در طرح کواکس از جمله برای تعداد قابل توجهی از مهاجران افغان هستیم و ما آماده کمک در ارائه لجستیک برای انبار و نگهداری واکسن های کرونا هستیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: