به گزارش برنا؛  "مهمانی سایه ها" اولین فیلم بلند سینمایی جمشید عبداللهی مدتی پیش در تهران کلید خورد و با فیلمبرداری در لوکیشن های تهران و کرج پس از ٢٢ روز کار شبانه روزی به پایان رسید. جمشید عبداللهی علاوه بر کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی این فیلم تکنیکال، تدوین آن را نیز بر عهده دارد که با طی شدن مراحل پس از تولید و تکمیل شدن، "مهمانی سایه ها" را به جشنواره های خارجی ارسال خواهد کرد. مهمانی سایه ها درباره 4 سارق یک طلافروشی است که درگیر خیانت به هم و ماجرای عاشقانه می شوند و کشکمش های بعدی که مخاطب را با خود همراه می کند. از نکات قابل تامل در این فیلم تصویربرداری و نور پردازی محمد نادر قشلاقی و طراحی صحنه مهران بهرامی است که آن را از سایر آثار متمایز می کند.

در اولین فیلم سینمایی جمشید عبداللهی مرتضی حسن لو، شهاب عباسیان، رامین‌قربانی، رضاجهانی، میثم مجاوری، مهرنوش ستاری به عنوان بازیگران اصلی و محمد متین نوروزی، مهیار غفرانی، ابوالفضل وکیلی پور و پارسا مرادزاده به عنوان بازیگران کودک و نوجوان ایفای نقش می کنند. جمشید عبداللهی پیش از این نویسندگی و کارگردانی چند فیلم کوتاه و نیمه بلند را در کارنامه دارد که جوایزی نیز برای او  به همراه داشته اند. با توجه به این سابقه به نظر می رسد اولین فیلم بلند سینمایی او از نظر داستانی، کارگردانی و نیز عواملی که در این اثر حضور دارند حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

عوامل "مهمانی سایه ها" عبارتند از: تهیه کننده، نویسنده و کارگردان جمشید عبداللهی، مدیر تصویربرداری محمد نادر قشلاقی، برنامه ریز نگارنقوی، طراح صحنه و لباس مهران‌بهرامی، منشی صحنه ساغر (زکیه) نظافت، طراح گریم نعیم میرالی، مجریان‌گریم نوید میرالی، مژگان عزتی جمالپور، صدابردار مسعود حسینی،دستیارصدا محمد کریمی، دستیاران تصویربرداری امید راعی محمود قشلاقی و امیر نجف، دستیار کارگردان یاسین، دستیار صحنه علیرضا تهرانی، سینوموبیل ابوذر فرمانی، خدمات جلال شعبانی، عکاس خانم حسینی.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: