به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، ساخت مستند درباره موضوعات مختلف به جهت دارا بودن اطلاعاتی که اکثرا برگرفته از حقیقت هستند می‌تواند بیشترین تاثیر را در مخاطب بگذارد و همین موضوع اهمیت ساخت و گسترش آن را چندین برابر کرده است.

به دلیل توجه به همین موضوع رهبر معظم انقلاب مدتی قبل دیداری با مستندسازان داشتند و طی آن فرمودند: امروز دشمنان این ملّت و دشمنان این انقلاب و دشمنان این نهضت عظیم مردمی به سراغ تحریف و دروغ و تغییر واقعیّات در ذهنها و اینها رفته‌اند؛ چیزی که میتواند ذهنها را روشن کند، همین مستندهای شما است. البتّه فیلم غیر مستند هم میتواند نقش ایفا کند امّا مستند، سرراست‌تر و روراست‌تر و متّکی به واقعیّت و نشان‌دهنده‌ی آن است.

شبکه افق سیما به دلیل اهمیت سخنان رهبری درباره مقوله مستند، مجموعه “عمق میدان” را بر آنتن خود قرار داده است که در آن سعی شده طی گفتگو با مستندسازان به تبین سخنان رهبری پرداخته شود.

صدرا عبدالله شاکری، تهیه کننده این مجموعه درباره اهداف ساخت آن گفت: رهبر معظم انقلاب یک هفته پس از دیدار با مستندسازان، مختصری از سخنان خود را مکتوب کردند و حوزه هنری آن را با عنوان منشور مستند انقلاب اسلامی رونمایی کرد. پس از آن به ذهن ما این مهم خطور کرد که باید توجه به عنایت ویژه رهبری این موضوع باید اهمیت بسیاری داشته باشد.

وی افزود: به همین منظور بر آن شدیم تا با همکاری بچه‌های دانشکده خبرگزاری فارس به تحلیل این سخنان گرانسنگ بپردازیم تا بتوانیم به زبان ساده و روان آن را در اختیار مخاطبین قرار دهیم.

تهیه کننده عمق میدان تاکید کرد: بیشتر زحمت ساخت این مجموعه مستند همانطور که گفتم بر دوش دانشجویان دانشکده خبر خبرگزاری فارس بود و به حمدالله در انتهای از کیفیت مطلوبی هم برخوردار شده است. این مجموعه در 9 قسمت به بررسی عملکرد بخش‌های مختلف درگیر با ساخت مستند از زبان مسئول مستقیم آن واحد پرداخته است. طبق برنامه این مجموعه مستند در سه ماه تولید شد.

وی در پایان ضمن اشاره دوباره به انگیزه اولیه ساخت این مستند که تبیین سخنان رهبری بود، گفت: البته ما در کنار آن انگیزه اولیه به دنبال آن بودیم تا نشان دهیم که فردی در جایگاه رهبری چطور آنقدر دقیق در این حوزه اشراف داشته‌اند. نگاه بازی که پشت منشور مستند انقلاب اسلامی و سخنان رهبری در دیدار با مستند سازان وجود دارد میتواند بسیار راه گشا باشد. آن سخنان آنقدر پخته و دقیق بود که میتوانم همین امروز عمق میدان 2 را درباره آنها تهیه کرد.

علاقمندان می‌توانند این مجموعه هشت قسمتی را تا یکشنبه هفته آینده هر روز به غیر از پنجشنبه و جمعه ساعت 12 ظهر از قاب شبکه افق به تماشا بنشینند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: